Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3169 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3018 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2983 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)
1. kapitola

Tuto kapitolu bych ráda věnovala Sal.

***

Harry se s trhnutím probudil. Chvíli přemýšlel proč je vlastně tak zpocený a co ho vzbudilo. Hned si vzpomněl. Snažil se vybavit si nějaké detaily, kde to bylo, aby mohl říct někomu z řádu, co se stalo a popsat mu to místo. Jak se ale tolik soustředil jen na jednu věc, na to konkrétní místo a osobu tak s hlasitým prásknutím přemístil přímo na to místo. Sice moc nechápal, jak se mu to povedlo, ale to teď nehodlal řešit. Rozhlédl se kolem. Byl v nějakém lese a kousek od něj ležel Lucius Malfoy. Vypadal tak nemalfoyovsky. Měl potrhaný špinavý hábit, vlasy rozcuchané a špinavé. Také byl celý od krve, která byla všude cítit. Vzduch jí byl přímo nasycený. Trochu se mu z toho zvedal žaludek.

Přiklekl ke smrtijedovi a trochu s ním zatřásl. Nic. Taky ho mohlo napadnout, že po ztrátě tolika krve bude v bezvědomí. Podle toho, jak se mu zvedal hrudník, bylo jasné, jak nepravidelně a mělce dýchá. Rychle mu nahmatal na ruce sotva znatelný puls. Musel jednat. Hned. Bylo jasné, že Malfoy bez pomoci brzo umře a také mu docházelo, že ty krvavé rány budou lákat divoká zvířata. Na chvíli zazmatkoval. Jak se odtud tak asi dostanou? Vzpomínal, jak se dostal sem, usilovně si snažil vybavit tohle místo, tak proč to nezkusit i zpět. Je to jejich jediná možnost. Proto chytl Luciuse a snažil se co nejvíc soustředit na Prasinky, na to, až budou oba v bezpečí. Soustředil se tak, že ty domy skoro viděl před sebou. Najednou se s hlasitým prásknutím přemístili na příjezdovou cestu k Bradavicím.

Harry nemohl uvěřit svému štěstí. Použil na něj vznášející kouzlo a rychle spěchal k hradu. Musí ho co nejdřív donést na ošetřovnu, aby se o něj madam Pomfreyová mohla postarat. Jen doufal, že to stihne. Zrovna vybíhal poslední schody. Po cestě nikoho nepotkal, ne že by taky v tuhle noční dobu počítal s nezvaným návštěvníkem. Ale bylo jen dobře, že je nikdo neviděl. Už byl u dveří na ošetřovnu. Rázně je otevřel a Malfoy položil na nejbližší postel.

„Madam Pomfreyová? Jste tady?“ zakřičel. Vzbudil by snad i mrtvolu.

Poppy se ihned přihnala do místnosti a zalapala po dechu, když uviděla stát Harryho u Luciuse Malfoye, který byl smrtelně bledý a celý zakrvácený.

 „Co to má znamenat? Já myslela, že jste u Weasleyových na prázdninách! Co se stalo panu Malfoyovi? Jak jste se sem dostali?“ chrlila na něj otázky. Nevěděla, na co se chce dřív zeptat a na co potřebuje odpověď jako první.

„Měl jsem vizi, viděl jsem jak Voldemort mučí Malfoye. Přišel na to, že se Malfoy donášel panu řediteli informace. Kdybych ho sem nedonesl, umřel by. Já jsem byl u Weasleyových, ale nemohl jsem přece nechat pana Malfoye umřít. Když jsem viděl jeho zranění, tak jsem usoudil, že ošetřovna pro něj bude to nejlepší místo,“ vysvětlil zmateně Harry. Sám to do teď moc nechápal.

„Co na něj všechno použili za kouzla?“

„Nevím, z toho co znám, tak jsem poznal jen Cruciatus. Ale bylo jich daleko víc,“ pronesl bezmocně Harry.

„Běž pro Severuse a rychle ho přiveď! Ať přinese nějaké lektvary proti Cruciatusu.“

Harry se bez řečí otočil a běžel do sklepení. Doběhl až ke dveřím do Snapeova soukromého bytu a dost hlasitě bouchal na dveře. Začínal panikařit, když se stále nic nedělo. Chvíli trvalo, než se s vrčením konečně otevřely dveře.

„Pottere, co tu chcete v tuhle noční hodinu? Copak hoří?“

„Poslala mě madam Pomfreyová. Potřebuje donést lektvary proti cruciatu a také potřebuje, abyste šel hned na ošetřovnu.“ řekl Harry, ignorujíc úšklebek a zamračený pohled.

„Na koho bylo použito Crucio?“ ptal se informativně.

„Na Luciuse Malfoye.“

„A jak se dostal Lucius Malfoy do školy?“ ptal se, zatím co hledal potřebné lektvary.

„Přinesl jsem ho sem.“

„Jak přinesl? Vždyť jste měl být u Weasleyovích. “ zeptal se nebezpečným hlasem.

„Měl jsem vizi, když jsem se vzbudil, soustředil jsem se na pana Malfoye a objevil jsem se vedle něj. Byl sotva na živu a uprostřed lesa.“

 „A proč jste se obtěžoval zachránit zlého zmijozelského Luciuse Malfoye, zrovna vy, pokrytecký Nebelvír?“ ptal se s úšklebkem.

„A proč se nikdo neobtěžoval mi říct, že to byl Brumbálův špeh? Teď ale není čas na dohadování, madam Pomfreyová potřebuje ten lektvar rychle.“

„Tak jděte,“ zavrčel a popadl Harryho za paži.

Poppy netrpělivě čekala, než se vrátí. Zatím zběžně očistila Luciuse od krve a dala mu pár lektvarů na doplnění krve, na srůst kostí a od bolesti. Stihla ho i převléct, do bílého sterilního oblečení.

Když Harry se Severusem přišli konečně dovnitř, pořádně se zamračila se na Harryho, že mu to tak dlouho trvalo.

„Konečně jste tady, hned mu dejte ten lektvar.“

 Severus nahnul Luciusovi hlavu a nalil mu lektvar do úst. Pak ustoupil a nechal Poppy udělat několik testů.

„Musí tu týden zůstat, možná dva. To se uvidí podle toho, jak rychle se bude zotavovat.“

„Dejte mi vědět, kdyby se něco změnilo, nějak se mu přitížilo.“ Severus popadl Harryho znovu za paži. „Zatím si já a tenhle spratek půjdeme popovídat s Brumbálem.“

Severus táhl Harryho celou cestu k ředitelně. U chrliče vyštěkl nevrle heslo a v cuku letu se octli před dveřmi do ředitelny. Ani se neobtěžoval s klepáním, prostě je rozrazil. Nasměroval Pottera do židle a se zkříženýma rukama si stoupl před stůl.

Brumbál překvapeně vzhlédl: „Severusi? Jaký byl tvůj důvod k tomu, abys tak pozdě v noci vtáhl Harryho do mé pracovny?“

 „Naprosto nezodpovědně se přemístil od Weasleyovích, i když vlastně nemá ještě sedmnáct a tudíž tím porušuje zákony. Ale to nevadí, protože je to Harry Potter, že. A ten si přece může dovolit vše. Takže se přemístil, aby zachránil Luciuse Malfoye. Lucius je teď na ošetřovně a zotavuje se z cruciatů,“ řekl Severus.

„Harry, chtěl bys k tomu něco říct?“ ptal se Brumbál.

„Ne, raději bych šel do postele,“ a přitom civěl na Severuse.

„Harry, myslím si, že musím trvat na lepším vysvětlení.“

„Dobře, měl jsem vizi, Lucius byl mučen. Tak jsem se k němu přemístil, byl nechaný v lese napospas zvířatům. Přemístil jsem se s ním do Prasinek a dostal ho na ošetřovnu. To je všechno.“

„Proč si to pro něj udělal?“ ptal se Brumbál.

„Proč vy jste neřekl, že Lucius byl špeh?“ oplatil mu Harry otázku otázkou.

„Voldemort objevil zradu,“ konstatoval Albus.

„Chcete mi říct, že Lucius byl opravdu váš špeh? Od kdy?“ dožadoval se Severus.

 „Od toho incidentu na ministerstvu, nechtěl být v Azkabanu, tak jsem mu to nabídl.“

„Je skvělé vědět, že máte ve mě tak velkou důvěru, když se to dozvím až teď a za těchto okolností.“ Ano, Severusovo ego dostalo velkou ránu. Tak jeho nejlepší přítel, vlastně jediný přítel změní strany a on se to dozví, až když ho to skoro přivede do hrobu…

03.02.08 10:58
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one