Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3171 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3019 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2984 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)
Ahojky všichni,

děkuju mco a komentáře, moc mě potěšili. Ale omlouvám se, že vám za ně nemůžu dát celou kapitolu. Ale teprve před čtvrt hodinou sem přišla domů, páč sem ze školy šla hned do práce a končila sem v oms a nemám to hned za rohem, že.... No ale doufám, že oceníte i tohle.

Sirina

2. kapitola…Korespondence 

 

Lucius Malfoy vyhlédl ze svého pergameny zasypaného stolu na ministerstvu. Bílá skvrna v jeho periferním vidění se zvětšila. Za chvíli se objevila velká sněžná sova. Zdvořile přistrčila nohu s dopisem.

„Tak pěkná.“mumlal, když jemně odebíral středně velkou obálku. Podal sově krmení a zběžně pohlédl na obálku.

 

Pan Lucius Malfoy

Ministerstvo kouzel

-osobní-

 

Osobní? Kdo by mu posílal osobní poštu do kanceláře? Lucius se podíval na sovu, která si urovnávala peří. Takovou ještě nevyděl. Mrače se otevřel obálku.

 

Pane Malfoy,

přiložil jsem přesnou kopii fotogafie, kterou jsem našel při úklidu půdy před několika dny. Našel jsem také nějaké noty pro hru na klavír.

Vy jste musel být dobrý přítel mé matky, když vás oslovovala “Luci“. Neberte to nějak zle, ale nemůžu si představit, že byste nechal moc lidí, aby vás tak oslovovalo.

Do té doby, než jsem našel tuto fotku jediná věc, kterou jsem o ní věděl byla, že umřela proto, aby mně poskytla ochranu před Voldemortem a že mám zelené oči po ní. Jestli by vám to moc nevadilo, mohl byste mi říct něco o té fotografii?

Děkuji vám za váš čas a jakékoliv informace, který mi budete ochotný dát. Tu fotografii si můžete nechat jako vzpomínku na šťastné časy.

 

S pozdravem

    

               Harry James Potter

 

„…Vzpomínka na šťastné časy.“ Přemýšlel o té fotografii. Tiché zahoukání ho vrátilo zpět. Bílá sova ještě seděla na stole a čekala na příkazy.

 

Lucius nalil trochu vody do misky a postavil ji vedle Hedviky. Ona ji vděčně přijala a dál se dožadovala odpovědi na dopis.

„Uklidni se, teď pro tvého pána nemám odpověď.“ Hedvika hned vylétla ven.

 

Lucius si znovu přečetl dopis, předtím než je i s fotografií zastrčil hluboko do kapsy jeho hábitu.

 

*~*~*~*

O několik dnů později Harrymu donesl výr odpověď od Luciuse Malfoye. Poslal dvě Lilyininy fotografie, když hrála famfrpál.

 

Harry,

našel jsem dvě fotografie tvojí matky. Jak sis všiml, tak hrála chytače za Nebelvír. Tvůj otec a jeho přátelé nebyli nadšení z jejího kamarádství se mnou. Remus Lupin byl jediný, kdo nás podporoval, ale on byl moc nemocný, když jsme byli v Bradavicích.

Lily a já jsme rádi hráli na piano a občas došlo i na dueta.

Máš pravdu, moc lidem jsem nedovolil mi říkat Luci. Ve skutečnosti mě tak oslovovala jen Lily a má zesnulá manželka Narcissa. Ostatní bych začaroval.

Děkuji ti za tu fotografii. Klidně se můžeš ptát.

 

Lucius Malfoy.

 

*~*~*~*

Harry a Lucius si začali dopisovat a pomalu se to rozrůstalo ve zvláštní druh přátelství. Oba byli osamělí a našli vzájemné porozumění.

Harry se vrátil do Bradavic, do sedmého ročníku a Lucius se rozhodl, že nesmí už posílat Hedviku, protože byla příliš nápadná a hodně lidí by si kladlo otázku, proč létá do Malfoy Manor.

Nakonec dopisování omezili a Lucius rozhodl, že by neměli užívat svoje vlastní jména. Proto začal Harry používat přezdívku havran a Lucius Luci.

03.09.10 21:30
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one