Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3171 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3019 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2984 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)

6. kapitola dokončení

Ahojky,

tady máte dokončení kapitolky k Duetu....odměna za ty krásné a potěšující komenty k My bad daddy. A chtěla bych ji věnovat všem, kteří komentovali....Limit je 10. Přeju hezký čtení.

Sirina

*~*~*~*

Draco vylezl schody do sovince patřící Malfoy Manor. Chtěl si na několik dnů odpočinout, nebyl schopný si najít nějaké učení mimo Británii, proto ho profesor Snape a madam Pomfreyová přijali jako učně v Bradavicích. Měl se tam naučit umění léčitelských lektvarů.

Byl vděčný, že Voldemort nakonec odsouhlasil, že mu nedá znamení zla; Snape a Lucius ho přesvědčili, že by mu Brumbál pak nedovolil nastoupit do Bradavic. Proto byl Draco lepší zbraň, když byl neoznačený a neutrální po dobu, co bude učněm Severuse Snapea, věrného smrtijeda pod Voldemortovou kontrolou.

Ze sovince mohl Draco vidět většinu panství a přiléhajících pozemků. Prohlédl si sovy a byl překvapený, že tam našel velkou sněžnou sovu. Zajímal se, kde se tu vzala. Jeho otec by nikdy nepoužíval tak nápadnou sovu.

*~*~*~*

„Otče,“ ptal se, když se později potkali v jídelně na večeři. „Byl jsem dneska v sovinci. Od kdy máme tu bílou sovu?“

Zatraceně! pomyslel si Lucius. Na Hedviku zapomněl, když se snažil ukrýt všechny stopy po Harrym, když očekával synovu návštěvu. Hedvika přiletěla týden po Harryho “zmizení“. Byla rozhodné víc, než jen poštovní sova. Byl to hodně inteligentní pták, který dokázal najít svého přítele.

„Bílá sova?“ opakoval Lucius. „Oh ano, přiletěla tohle léto. Je to kouzelnická sova, ale to je všechno co o ní vím.“

„Proč se nevrátila domů?“

„To já opravdu nevím,“ lhal Lucius pohotově. „ Tuším, že už svůj domov nemá. Temný pán zabil dost celých rodin, nedělá si starosti o osiřelé sovy. V každém případě je moc hezká a další…Jak se vlastně má Severus?“

~*~*~*

Draco se později v noci vzbudil a slyšel mdlé zvuky klavíru. Sám pro sebe se usmál. Otec se zdál být šťastnější, než ho Draco v poslední době viděl. Dokonce i ta melodie byla šťastnější. Draco za hraní duetu usnul.

Další ráno vešel do hudebního salónku a přeběhl prsty přes klávesy. Díval se na noty vedle klavíru. Byly to středně těžká a jednoduchá dueta. Jeho otec hrál daleko složitější kusy než tyhle.

Jeho pozornost přitáhla fotografie ve stříbrném rámečku, položená na servírovacím stolečku. Draco zkoumal fotku jeho mladistvého otce a děvčete hrajících na klavír. Nedokázal si představit, že jeho otec byl někdy tak pošetilý. Kdokoliv byla, měla pěkné oči. Postavil ji zpět na stůl a šel do knihovny najít svého otce.

Vzdáleně slyšel mdlou melodii. Zvláštní, zdálo se mu, že to jde z křídla domu, které je od smrti dědečka před patnácti lety uzavřené. Potřásl hlavou, hudba šla určitě odjinud, byla to jen jeho představivost. A po zbytek návštěvy se o to už nestaral.

*~*~*~*

V Bradavicích začal nový školní rok. Nebelvírská vlajka byla orámovaná černou. Všichni přepokládali, že chlapec, který přežil je mrtvý. Od jeho přemístění pomocí přenášedla po něm nebyla ani stopa.

Draco seděl mezi Severusem a Hagridem. Ginny Weasleyová teď byla v sedmém ročníku kývla na Hagrida, před tím, než ho objala.

„Hagride,“ ptala se poloobra. „Najdeš někdy Hedviku?“

„Ne, děvče.“ potřásl Hagrid hlavou. „Chudina ubohá…“

Po tom, co se Ginny vrátila k Nebelvírskému stolu, si Draco promluvil s Hagridem. Nakonec před prázdninami zakopali válečnou sekeru, zatímco shromažďovali přísady do lektvarů v Zapovězeném lese.

„Hagride,“náhle ho oslovil. Kdo je Hedvika?“

„Sova Harryho Pottera. Měl jsem na ni dávat pozor, Harry ji u mě nechal týden před svým zmizením. Počítám, že se ho snaží najít. Chudina.“

Draco a Severus opustili Velkou síň a vydali se dolů do sklepení vařit nějaké lektvary pro ošetřovnu. Slyšeli z hudební místnosti několik pokusů o hru na piáno.

„Pane,“ ptal se Draco. „Hrával můj otec hodně na klavír, když zde studoval?“

Snape se zastavil a zlobně zíral na skupinku prváků z Mrzimoru, kteří běželi po chodbě. „Proč se mě ptáš na takovou věc?“

„Otec má doma fotografii. Byl mladý, měl asi tak třináct a hrál duet s nějakou dívkou v Bradavickém hábitu. Nikdy před tím jsem ji neviděl.“ Přišli už do sklepení.

„V Bradavicích to bylo před Voldemortovým vzestupem jiné. Koleje se mezi sebou míchaly víc než teď. Měl ve zvyku docela dost hrát; měl i koncerty s členy jiných kolejí.“ Snapeova tvář vypadala zamyšleně. „Během našeho šestého roku...narůstala moc Temného pána a vše se změnilo…“

„Vzpomínáte si na to děvče? Ona a otec vypadali velmi legračně. Nikdy jsem neviděl otce tahle jednat. Kdo je ta dívka?“

Severus naplnil několik lahviček lektvarem a zkoušel si vzpomenout na věci, které byly víc jak před dvaceti lety. „Jak vypadala?“

„Pěkné oči, myslím si, že zelené a dlouhé hnědé ne zrzavé vlasy…“

Snape se zastavil. „Jediná, která by to mohla být je Lily…Lily Evansová.“

Dracova naběračka zůstala ve vzduchu. „Lily Evansová? Matka Harryho Pottera?“ položil ji na stůl. „Můj otec se přátelil s mudlovskými šmejdy z Nebelvíru?“

Snape zavrčel: „Co to říkáte za hrubá slova, učni?“

„P-promiňte, pane. Mudlů narozený. Můj otec se kamarádil s mudli narozeným Nebelvíry?“

Snape odhrnul jeho zplihlé černé vlasy z obličeje. Použil na dveře tišící kouzlo. „Lily Evansová byla dcera motáka-nebyla mudla, ačkoliv žila v jejich světě…“

„Ale…“

„Lily učila mě a Luciuse kouzla a já jsem učil ji a Remuse Lupina lektvary. Ona byla naše kamarádka…ale temnota nás rozdělila.“

*~*~*~*

Harry byl rozrušený. Voldemort svolával smrtijedy stále častěji. Lucius byl zavolaný na týden. Byl večer, už měl být zpět.

Domácí skřítci láteřili, když odnášeli Harryho nedotčenou večeři. Pánův partner nejedl, když tam nebyl jejich pán. Skřítka si zběžně prohlédla jeho osmiměsíční břicho a usmála se. Ginger byla vzrušená, brzo budou mít v domě dítě. Jak opouštěla místnost, zapomenula za sebou zavřít dveře.

Harry zkoušel hrát. Nebylo tu moc věcí, které by tu mohl dělat. Když tu nebyl Lucius, byl přinucený zůstat v jeho skrytých místnostech a nemohl navštívit ani knihovnu nebo zahradu. Klec, pomyslel si, pěkná klec, ale přesto pořád to byla klec. Byl on a jeho dcera odsouzený k tomu, aby se celý život schovával v Malfoy Manor?

Harry se dotkl stříbrného prstenu se smaragdem na svém prstě. Na Luciusovo naléhání se vzali krátce po Harryho příjezdu do Malfoy Manor. Na svatbě byly jen nutní světci a jejich vzpomínky byly hned po tom raději upraveny.

Svatební pouto k temnému mágovi mělo symbol vlastnictví. Harry zoufale doufal, že to byla také láska. Souhlasil s manželstvím jen kvůli jejich nenarozené dceři. V životě by čelila mnoha problémům, kdyby to neudělali a ona byla nemanželské dítě.

Lucius se přemístil do Harryho pokoje zrovna, když Harry hrál na klavír. Lucius se k němu přidal a po tom, co dohráli krátký duet, ho Harry objal

„Tolik si mi chyběl.“

„Ty jsi mi také chyběl.“ sundal si Lucius mokrý plášť a zhroutil se do židle. Vypadal unaveně a byl dokonce bledší než obvykle. „Ten červenooký bastard se zbláznil.“ Přivolal si láhev skotské a sklenici ze skříně. „Zničil celé rodiny bez žádného politického vlivu. Poslal nové smrtijedy na jednu malou vesnici, jako jejich zkoušku.“

Lucius do sebe kopl panáka a postavil sklenici zpátky na stůl. Harry seděl vedle něho, ruce zabalené kolem svého milence. „Nezavolá tě?“

„Ne. Drží si u sebe jen úzký kroužek, ale… dvakrát na Severuse poslal Cruciatus….Voldemort není přesvědčený o jeho loajalitě…“

„Proč si ho nezastavil…“

„Nemohl jsem, lásko. Myslíš si, že jsem to nezkoušel? Severus je díky němu zmrzačený.“

„Řekni to Brumbálovi…“

Lucius vstal, pomohl Harrymu na nohy a vedl ho do jejich ložnice. „Brumbál se o to nestará. Všichni jsme jen figurky na Brumbálově a Voldemortově šachovnici. Jen zbraně, nic víc…“

Draco se schoval ve stínu a opatrně se přibližoval k otevřeným dveřím pokoje. Včas, aby viděl, jak jeho otec vede milence do ložnice. Draco přišel na panství krátce po tom, co si dal Voldemort zavolat Severuse, hledal odpovědi na své otázky.

Sledoval sbírku fotek na stole. Bylo tam dost fotek jeho předků, ale byli tam i dva hráči famfrpál. Lily Evansová.

Draco slyšel z ložnice pláč a pak otcův hlas, který zněl vyděšeně. „ Zranil jsem tě? Nemám přestat?“

„Ne, nezastavuj. Jen mě trochu koplo dítě.“

„Možná bychom měli…“

Draco zíral na dveře. Dítě? Jeho dítě měl milence-podle hlasu- chlapa. Neměl s tím žádný problém, kouzelníci byli bisexuálové. Jeho otec byl ještě mladý a matka dva roky mrtvá…Ale jeho milenec byl v jiném stavu, proč mu to jeho otec neřekl?

Ze dveří vyšlo zavrčení: „K čertu, Luciusi! Nebuď tolik opatrný, nic se mi nestane…“

Luciusův hlas něco skoro zahřměl, ale Draco slovům nerozuměl.

„Nezraníš to dítě…jen mě ošukej do bezvědomí, abychom si to užili…“

Draco se hlasitě zasmál, zvuky vycházející z ložnice zněly, jako by Lucius vyhověl jeho žádosti. Cítil se dost nepříjemně a vetřelecky. Draco se proto raději odplížil pryč od ložnice.

*~*~*~* 

06.10.10 20:53
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one