Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3171 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3019 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2984 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)

Ahojky všichni,

Tak tady máte staronovou kapitolku. Doufám, že ji oceníte komentáři, protože sem si na ní dost mákla. Některým se bude zdát povědomá, už tu jednou byla, ale pak sem ji stáhla a musela znova přeložit. Limit je pro dnešek 7. Chtěla sem přidat i k Three days, ale pořád čekám, až mi přítel sežene ten film J

Hezké čtení.

Sirina

Prolog

Všechno to začalo jednou fotografií. Kdo by řekl, co taková věc může způsobit?!

*~*~*~

Klepání na dveře vzbudilo sedmnáctiletého Harryho Pottera.

„Je čas vstávat, chlapče,“ volala teta Petůnie. „snídaně se sama neudělá.“

Harry se usmíval, když si nasadil brýle a uviděl na stole hromadu přání k narozeninám od svých přátel.

Další zabouchání na dveře:

„Už jdeš?“

„Ano, této Petůnie. Oblékám se.“

Harry si rychle oblékl čisté spodní prádlo, košili a rifle, které mu bylí mírně velké.

Kvapem si umyl v koupelně obličej a snažil se počesat si vlasy.

Teta Petůnie na něj hned vyjela, kde tak dlouho byl. Harry se tedy pustil rychle do snídaně. Vytáhl vejce a slaninu z ledničky, postavil vodu na čaj…

Strýc Vernon přišel, zrovna když Harry dával na stůl topinky. Dudley do místnosti vpadl o chvíli později. Teď byl skoro širší než vyšší.

Teta Petúnie žvanila o plánech na dnešní den, Harrymu hned zkazila náladu. Věděl, že nikdo nebere na vědomí jeho narozeniny. Když začal zase vnímat její plány, zrovna vyjmenovávala, které měl udělat zatím, co budou pryč.

To bylo poprvé, kdy seznam činností obsahoval jen jednu práci. Nedalo by ale říct, že je to záležitost pěti minut. Měl totiž uklidit podkroví.

Když lezl po schodech, už cítil to nepříjemné dusno. V pokoji bylo všechno pokryto vrstvou prachu a pavučin. Hned se tedy pustil do úklidu.

O několik hodin později se unavený a špinavý Harry opíral o krabice v rohu. Napil se zhluboka vody a opřel si hlavu o karton. Cítil, jak se stoh pomalu posunuje, a pak se krabice sesypaly na zem. S klením se pustil do uklízení, vděčný za to, že nic nerozbil.

Harry začal sbírat, když narazil na prasklou magnetofonovou pásku. Chtěl ji odložit, ale zaznamenal, že písmo na ní není Petúnie ani Vernona. Bylo na ní: „Lilyinina hudba“

Harry ji svíral v ruce. Mohlo to patřit jeho matce? S roztřesenýma rukama si sedl ke krabici a zvedl víko. Uvnitř našel pár dalších desek a knihu: Klavír pro začátečníky, na kterém byl podpis: Lily Evansová. Vrátil to do krabice, měl moc špinavé ruce. Podíval se na zbytek krabic v místnosti, ale žádná jiná neměla matčino jméno. Vzal ji k sobě do pokoje a šel si umýt ruce do koupelny, zrovna když se Dursleyovi vrátili zpátky.

Harry si stačil všimnout, že uvnitř je matčin školní hábit. Pak se musel vrátit na půdu, protože ho šel strýc Vernon zkontrolovat. Dostal od něj štítky, které musel ještě připevnit na krabice. Po práci si dal horkou sprchu, cítil, že ho bolí snad každý sval na těle. Byl příliš unavený se i navečeřet, přesto že mu ji Petúnie nabídla.

Harry si lehl na postel a čekal, až půjdou Dursleyovi spát. Když si byl jistý, že už mají půlnoc, otevřel tu krabici.

V krabici bylo šest knih s notami, různé skladby, Mudlovský program koncertu s matčiným jménem a tři medailony. Zlehka se usmíval, když bral do rukou Klavírní duety pro pokročilé, z které vypadlo pár fotografií.

Harry zíral na tři fotografie Lily jako malého děvčátka. Byly to mudlovské fotografie s rokem napsaným na druhé straně. Sebral knihu, ale znova z ní vypadla fotografie.

Tentokrát na ní byla jeho matka a ještě nějaký Bradavický student hrající na klavír. Teplo v podkroví ji poškodilo, protože se postavy skoro ani nepohnuly. Matčiny dlouhé červené vlasy byly svázané v tlustém copu na zádech, další student měl plavé vlasy po ramena. Stálo tam „Luci a Lily- čtvrtý ročník, Bradavice“.

Harry držel fotku v rukách ještě hodnou chvíli, pak naházel všechny věci zpátky.

Potterova poslední myšlenka před tím než usnul, byla ta, že dostal od Dursleyovích ten nejlepší dárek.

02.09.10 16:36
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one