Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3169 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3018 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2983 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)

4.kapitola Konverzace

Děkuju Manii za beta-readr

***

Lucius seděl v knihovně. Poslední dobou pořád jen pil. Nevěděl, co má dělat, Blaise Zabini trval na tom, že ho musí vidět.

Setkal se s ním před týdnem na večeři… Tehdy ho musel vyhodit. Celou dobu se bavil jen o Dracovi.

"Dobrý den, pane Malfoy," mladý Zmijozel přišel do knihovny.

"Blaisi."

"Pane Malfoy, je tu něco… Potřebuji s vámi mluvit. Týká se to Draca," Blaise vypadal mírně vystrašeně.

"Blaisi…" Lucius se o něčem takovém teď nechtěl bavit.

"Je to důležité. Týká se to asi Draca a Harryho." Takže je to dokonce ještě horší!

"Já nechci slyšet jeho jméno v tomto domě!"

"Lituji, pane Malfoy, ale je to opravdu důležité. Prosím, naslouchejte mně a já slibuji, že pak už vás nebudu znovu rušit. Je to moc důležité. Udělejte to pro Draca, prosím," prosil Blaise.

Lucius neměl náladu na hádky. Věděl, že se ho nezbaví, dokud mu neřekne to, co chce. Pěkně si ho vyslechne. Stejně už není nic, co by mu mohlo ještě víc zhoršit náladu.

"Dobře," Lucius si ho alespoň poslechne.

"Děkuji, Já... Jen si myslím, že byste to měl vědět… Byl jsem blízko Draca, tak… Byl jsem překvapen, když se v šestém ročníku zamiloval do Pottera. Řekl mi, že se to stalo jednou při famfrpálovém utkání, kdy se srazili. Potom začali společně jíst, studovat… Jednoho dne už bylo úplně nemožné si nevšimnout, že byl Draco Harrym úplně posedlý.

Byl to jeho malý dětinský Nebelvír. Nebyl pro romantiku a dlouhé vztahy. Pokud vím, nikdy se ho nedotýkal. Choval se k němu jako mladší bratr. Ujistil se, že dost jedl, zkoušel ho rozesmávat a další podobné věci.

Všichni viděli, že byl Draco zamilovaný. Vždycky chránil Harryho před vším. Každý ve škole se bál, protože kdokoliv se na něj jen škaredě podíval, měl velké potíže. Draco se stal násilnickým, a tak mu profesor Snape zakázal se s Harrym stýkat. Nevím, jak to dělal, ale vždycky si našel něco, jen aby ho mohl zase vidět.

Říkal, že Harry je příliš nezkušený, mladý, nepřipravený a moc hodný pro lidi ze školy. Já jsem mu řekl, že je směšný a jestli je Potterem tolik uchvácený, tak proč s ním ještě nespal. Draco mě málem udeřil. Říkal, že s ním bude spát až o svatební noci. Byl na mě pěkně naštvaný.

Několikrát málem zabil Seamuse Finnegana, protože měl podezření, že zneužívá Harryho. Říkal, že i když si ho Harry nevybere, nenechá jen tak někoho, aby se ho dotýkal. Chtěl sám pro něj vybrat někoho vhodného. Dokážete si představit, že Draco byl tak nesobecký? Já jsem ho škádlil, že jestli by se on někdy podíval do zrcadla, viděl by sebe a Pottera v svatebních šatech," usmíval se Blais.

"Myslel jsem si, že Draco se nikdy nedotýkal Harryho tímto způsobem a že se nikdy ani nelíbali. Ale mýlil jsem se. Nevím, možná to udělali před bitvou, aby se ujistili, že se jejich sen naplnil… Nevím." Lucius opravdu nechtěl slyšet, že Draco spal s Harrym. Bylo to směšné.

"Ale, Luciusi, myslím, že by si to měl vědět, Harry je v jiném stavu. Draco je jediný, kdo by mohl být otcem. Myslím si, že budete dědečkem," Blais se díval na staršího muže a čekal na jeho reakci.

Lucius se zhrozil. O všem. O Dracovi a Potterovi. O těhotenství…

"To není Dracovo," mumlal víc pro sebe než Blaise.

"Jsem si jistý, že je to Dracovo dítě. Jestli ne, budu muset splnit povinnost, jako Dracův nejlepší přítel a zabít toho bastarda, který dostal Pottera do jiného stavu a opustil ho. To by byla první věc, kterou by Draco udělal. Harry pro něj byl posvátný."

"Děkuji, Blaisi," bylo všechno, na co se Lucius zmohl.

"To nic, jen jsem si myslel, že máte právo to vědět. Pochybuji, že by vám to Potter někdy řekl. Vím od Draca, že je mlčenlivý a že nepřijme jakoukoliv pomoc," Blais přestal mluvit a dal tak šanci Luciusovi, aby něco řekl. Když Lucius mlčel, pokračoval.

"Tak já půjdu, pane Malfoy. Určitě potřebujete zůstat sám a přemýšlet o tom. Ale víte, Draco měl pravdu, Harry je opravdu zvláštní osoba. To je asi ten důvod, proč ho váš syn tak moc miloval.“

"Já vím," Lucius odpověděl, ale myslel na něco jiného, než Blaise Zabiny.

07.03.08 11:22
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one