Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3169 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3018 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2983 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)
Ahojky všichni, no dost jste mě překvapili. Osm komentářů...to je moc hezké, tak si zasloužíte další část....Tentokrát je litim 7komentářů :-) Přeju vám hezké čtení a už se těším na vaše názory.

Sirina

3.část dokončení

Severus kypěl vztekem, když odcházel z Brumbálova úřadu a mířil do Velkého sálu na hostinu, ale nikdo si ho nevšímal. Jeho tvář vypadala klidná jako vždy, bylo to ruce, které měl sevřené v pěst, jako kdyby chtěl někoho uškrtit nebo co. Alastor Moody! Brumbálova setkání jsou rok od roku horší! Začínal být senilní?

Selhal, když jsi nevšiml, že Voldemort sdílel s Quirrellem jedno tělo, pak najal narcistického blázna, Lockharta, který se pravděpodobně neuměl bránit ani stojanu svítilny, nevadí. A pak ovšem přišel vlkodlak. Připusťme, že Lupin byl jediný učitel, který věděl, co dělal, ale Severus nemohl nečinně sedět a nechat ho terorizovat studenty. A nyní, nyní se chystá šílenec učit ty malé miláčky.

Mnoho lidí si myslí, že Severus je trochu paranoidní, ale to se ještě nesetkali s Moodyho šíleným okem. Ve srovnání s ním je Severus daleko klidnější. Štěbetání studentů se stávalo hlasitější, jak sestupoval po schodech k síni (pozn. překladatele-dovolila jsem si tu opravit chybu autorky, která tam měla napsáno sklepení, ale on byl přece u Brumbála), několik si ještě povídalo před halou, přestože zvon oznamující večeři zazvonil už před pěti minutami.

 Obořil se na skupinku opozdilců, kteří se při zvuku jeho hlasu náhle pospíšili. A on je následoval dovnitř, prudce prošel uličkou mezi kolejními stoly s pocitem, že každý v místnosti ho sleduje. Severus cítil, že alespoň tohle je trochu normální a vypil celý pohár dyňové šťávy, přejíc aby to bylo trochu silnější. To bude dlouhý rok. Severus cítil, jak se bouřkový mrak vznášel nad jeho hlavou a skutečný hrom tam nahoře zaduněl a klikatil se přes okouzlený strop.

Hoochová a Kratiknot seděli vedle něj, oba uvítali, když se dveře síně otevřely a dovnitř vešel Hagrid, profesorka McGonagallová a nejvíc ucouraná skupina prváků jakou kdy viděl. Vypadali spíš, jako by přeplavali jezero, než přeplavili. Jeden velmi malý chlapec byl zahalený v Hagridově plášti a usmívaje se široce na Colina Creeveyho u Nebelvírského stolu:„Coline! Já jsem spadl do jezera!“ křičel přes celou halu a každý se dal do smíchu. Severus jen pevněji sevřel jeho pohár. Další Creevey, jen doufal, že nejsou tak plodní jako Weasleyovi.

Třídění se zdálo být nekonečné. Ale byl vděčný, že další Creevey byl zařazený také do Nebelvíru, tak alespoň s ním bude jednat jen kvůli nehodám ve třídě, ale i to stačilo.

Uvítací hostina se zdála, že se táhne rok, ale Severus dělal jeho povinnost a nespustil Pottera z očí, jak ředitel žádal. Chlapec nakonec o pár palců narost od léta, ale stále ještě byl menší než jeho spolužáci. Jeho tvář ztratila dětinskou měkkost v loňském roce, teď vypadal spíš jako mladík.  Jeho oči neztratily nic ze svého jasu a on strnule zíral někde k mrzimorskému stolu.

Víc ze zvědavosti se Severus chtěl podívat, která chichotající školačka získala pozornost zlatého chlapce. Severusovo srdce vynechalo jeden úder. To nebylo děvče. Byl to chlapce, chlapec, který vrátil Harrymu úsměv. Ne jen tak nějaký chlapec, ale Cedrik Diggory, mrzimorský chytač, nadmíru šikovný a kolem dokola báječný člověk. To bylo dost na to, aby se mohl cítit špatně.

Severus sevřel stopku svého poháru tak moc, že se rozbil v jeho ruce. Potter měl rád chlapce. Potter měl rád chlapce. Zkoušel na to nemyslet, proč ho odhalení tak zasáhlo? Potter nebyl jediný homosexuální studen na škole. Severus pohlédl zběžně zpět na Pottera, jestli nezaznamenal jeho pohled. Ale on neměl oči pro nic jiného než Cedrika a Severus musel připustit, že byl trochu nesvůj. Neměl by přemýšlet o lásce jeho studentů, zvlášť když jeden byl ještě neplnoletý, ale zdá se, že to nemohl zastavit.

Měl by někdo učinit tomu přítrž, než to zajde daleko? Brumbál by si nejspíš z jeho vnitřností udělal podvazky, jestli by někdo zneužil Harryho Pottera. Severus pohlédl znovu na Pottera, poblázněný pohled v jeho obličeji mu byl důvěrně známý.

Severus to znal z vlastní vzpomínky, kdy mu bylo dvanáct let.

Musí se jen ubezpečit, že Potter neudělá stejnou chybu jako on.

 

 

23.08.10 20:20
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one