Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3169 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3018 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2983 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)
Ahojky všichni,

tak tady máte polovinu kapitolky, víc sem fakt ńestihla, doufám, že to alespon řádně okomentujete.

Sirina

3. část

             Severus přestal počítat, kolikrát už byl v Brumbálově ředitelně. Místnost se skoro vůbec nezměnila od té doby, co byl studentem. Ani Albus ne. Jeho bílé vlasy a vousy byly stejné, jako když Severusovi bylo jedenáct let a nastoupil do Bradavic. Ne, nic na kanceláři ani řediteli se nezměnilo, byl to Severus, kdo se měnil. Ale tak postupně, že se to dalo sotva zpozorovat.

             Začal tyhle setkání na začátku každého školního roku nenávidět. Ze začátku byl potěšený, že ho chce vidět sám Brumbál. Severus se cítil poctěný, cítil, že byl k něčemu vybraný. Chvíli trvalo, než si uvědomil, že není vybraný, ale příliš využívaný. Zlatá pozice profesora OPČM byla pro něj každým rokem vzdálenější. Na konci každého roku Brumbál kladně hodnotil Severusovu práci a pro něj bylo, aby u něj nevzrostla naděje.  A každé září přišlo drtivé zklamání.

„Citronový bonbon, Severusi?“ Brumbál přesunul křišťálovou mísu k němu. Ten obřad byl pořád stejný.

„Ne, děkuji.“odpověděl Severus. Za všechny ty roky, co tu Severus byl, si ředitel nikdy nevšiml, že nejí sladkosti? Přál si, aby radši Albus pokračoval a nezdržoval se všemi nabídkami čaje a sladkostí. Chtěl jen vědět, kterého nekompetentního nuže najal tento rok na post učitele obrany, aby mohl jít a být sám s jeho špatnou náladou.

„Severusi, předpokládám, že se zajímáš, proč jsi tady?“

„Ne, opravdu, to je kvůli obraně, ne?“

„Ano… a ne,“ řekl Albus, ruce spojené pod bradou. „Byl jsi na Famfrpálovém mistrovství světa, Severusi?“

Severus se vzpřímil. „Víte moc dobře, že jsem celé léto byl zde, Albusi. Plány hodin se nepíší sami a také jsem dokončil nějaký výzkum.“

„Jistě, jistě, promiň mi. Nechtěl jsem zpochybnit tvé úsilí, Severusi. Doslechl ses, co se tam stalo?“

„Musel bych žít pod skálou, abych o tom neslyšel.“ Řekl Severus a zježil se, když viděl stařecké oči zazářit. Severus trávil ve sklepení tolik času, že neměl ponětí o nových zprávách. Měl předplatné Denního věštce od té doby, co začal vyučovat v Bradavicích. Notabene, v posledních dnech tam byl jen souhrn drbů. Zajímal se, jak mohla mít Holoubková úspěch alespoň s polovinou toho, co napsala.

„Bojím se, že smrtijedi honili Harryho,“ připustil Brumbál. „On je ve větším nebezpečí než kdy před tím. Cítím to.“

„Dobře, ale oni ho nedostali.“ Řekl Severus. Chlapec byl vždy v ohrožení, o tom není pochyb. I když se Voldemort nikdy znova nevynořil, tak tu byla ještě spousta volných smrtijedů, kteří by s radostí pomstili jejich Pána. Severusovi se v mysli objevila Luciusova bledá tvář, zkoušel se nezachvět.

„Jsem vděčný, že ne, Severusi. Obávám se ale, že budu muset odmítnout tvoji žádost o pozici profesora OPČM pro tento rok. Není to teď s touto novou hrozbou pro Harryho schůdný nápad.“

„Já vidím.“ Severus zakryl jeho city, na tváři bezvýrazná maska. Byly to jeho hříchy v minulosti, které mu nikdy neodpustí? Byl nyní v očistci nebo již sestoupil do pekla?

„Alastor Moody souhlasil s výukou OPČM pro tento rok, jistě nemůžeš nic namítnout proti bývalému bystrozorovi, Severusi. Je velmi dobře kvalifikovaný.

Bylo to peklo.

„Je taky děsně vzteklý,“ prskal Severus, neschopný se dál ovládat. „Myslíte si, že je lepší kandidát než já?“

„Je spíš nevlídný, Severusi. Alastor vzal tu práci jen z laskavosti a já doufám, že dáš stranou vaše neshody. Chtěl bych, aby se všichni zaměstnanci snášeli.“

„Velmi dobře, řediteli.“ Odsouhlasil poraženě Severus. „Říkal jste, že jsem tu i kvůli něčemu jinému než místu OPČM?“

„Ano, ano. Jak jsem říkal, Harry je tento rok v nebezpečí. Znamení zla a smrtijedi na Mistrovství světa, to nebyly jen pouhé náhody. Chtěl bych, aby Alastor dohlížel na Harryho, diskrétně ovšem. Nesmí to vědět. Není třeba polekat chlapce.“

Ne, ovšem nebyl. Polekat Brumbálova malého spasitele, jeho zbraň pro nastávající válku? Severus neměl žádné iluze, co se týče zmíněného znamení zla na mistrovství.

Voldemort se vrátil

***

19.08.10 13:50
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one