Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3169 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3018 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2983 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)
Hurá,
poslední kapitola. Tak nějaká velkolepá slova na rozloučení. Doufám, že se překlad povídky líbil nejen tomu, na čí přání byl, ale i ostatním. Děkuji vám za komentáře, zvláště pak věrně komentujícím, a že jste s námi vydrželi. Moc vám děkuji. Tak užijte si závěr a některá vysvětlení.
Adelaine
***

Část 68

Harry už nechodil, kolébal se, jeho pupek byl každým dnem větší. Do jeho termínu už zbýval necelý měsíc a on byl čím dál tím nervóznější, jak se porod blížil. Všichni ho velmi podporovali; vždycky mu někdo nabídl, že mu vezme školní tašku na další hodinu, nebo doběhne do kuchyně, aby mu přinesl zmrzlinu (nikdy nedostal touhu na kyselé okurky), ale toužil po zmrzlině, jako žíznivý muž na poušti touží po vodě. Lidé také byli čím dál tím zvědavější, několik si jich chtělo sáhnout na jeho břicho, ale kromě léčitelů, to dovolil jenom Severusovi. Bylo to něco, co mu připadalo velmi osobní a i když Rona a Hermionu trochu zranil svým odmítnutím, názor nezměnil.

Hermiona mu dala několik knih o těhotenství a porodu, jak kouzelnické, tak mudlovské, ale Harry je nakonec musel přestat číst. Byli velmi detailní ve svých popisech, co se může pokazit, zvláště při porodu a Harry byl z toho čím dál tím víc zpanikařený, jak se blížil jeho čas. Poppy navrhla, že by se Severusem mohl jít na jednu hodinu o porodech, které se konaly u Svatého Munga, jako způsob, aby rozptýlila nějaké Harryho obavy.

Takže teď byli v místnosti plné dalších těhotných párů, Harry si nebyl jistý, jak se Severus cítí, ale Harry to nesl velmi těžce. Byl očividně nejmladší z nich a, i když jeho jizva byla pryč a vypadal teď o hodně jinak a Severus byl pod kouzlem krásy, takže vypadal jako hnědovlasý, modrooký muž; Harry si myslel, že na ně lidé stále upřeně a odmítavě zírají, protože Severus stále vypadal starší než on.

Stěny byly hladké, vymalované krémově bílou s malbami broskvových květů, které se houpaly ve svých rámech. Harry předpokládal, že to bylo míněno jako uklidňující. V místnosti nebyl žádný nábytek, kromě lavice odstrčené u jedné zdi, na které byly různé plastické modely miminek a těhotných žen, jako velmi realistické panenky. Instruktor dosud nepřišel a ostatní páry se bavily mezi sebou, očividně už tu byly dříve. Několik lidí se na ně usmálo, ale nikdo s nimi nezačal žádný rozhovor.

Po celé podlaze byly rozházené velké polštáře, těhotné ženy si na ně začaly klekat, jejich manželé a partneři si klekli za ně. Harryho poškozená noha mu nedovolila klečet jakkoliv dlouhou dobu, ale dovolil Severusovi, aby mu pomohl posadit se na polštář a usadil se na zadek, natáhl nohy rovně před sebe a opřel se o Severusův hrudník. Cítil se o tolik klidnější teď, když Severusovy paže byly kolem něj.

Harry si povzdechl spokojeností; miloval být tak opečovávaný a Severus byl úžasný během celého těhotenství. Byla to taková změna být obstarávaný, být milovaný a Harry si vychutnával Severusovu pozornost, kterou věnoval jemu a jejich dítěti. Severus bude úžasný otec a oba byli pevně rozhodnuti zahrnout dítě celou tou láskou, kterou nikdy nedostali, když vyrůstali. Jejich dítě nikdy nebude pochybovat o tom, jak moc je milované a jak moc je chtěné.

Harry zalapal po dechu, když ucítil jemné zatřepotání dole ve svém břiše a on tam umístil své ruce.

„Pohnula se opět?“ zašeptal Severus blízko jeho ucha. Severus byl přesvědčený, že to dítě je holka, zatímco Harry byl téměř zcela přesvědčen o opaku. Nemyslel si, že by dívka mohla tolik kopat.

„Ano, on se pohnul,“ řekl Harry, otočil krk a usmál se na svého manžela. U dveří v jednom rohu místnosti zaznamenali pohyb, dvojité dveře se otevřely a jejich instruktor pro porod vplachtil dovnitř. Ostatní se nezdáli vůbec překvapení, některé ženy dokonce vypustily několik povzdechů, když ten muž vstoupil. Harry si byl jistý, že Severus musí mít stejně šokovaný výraz, jako cítil on.

Tam, před celou místností, usmívající se dokonalým úsměvem s dokonale bílými zuby, světlé vlasy natočené do dokonalosti a oblečený v šeříkovém hedvábném hábitu stál Zlatoslav Lockhart.

***

„Mám pro tebe překvapení, Harry,“ řekl Severus, když se vraceli do svého bytu, doufal, že by to mohlo povzbudit Harryho po té katastrofě ve třídě pro porod. Měl vůbec Lockhart kvalifikaci na to, aby učil? Ten nemotorný blázen použil jeden z modelů, aby demonstroval porod a skončil s tím, že panence ženy zlomil boky, čímž způsobil každé ženě v místnosti, že sebou škubla a couvla. To ovšem vůbec nepomohlo Harrymu s jeho obavou a Severus si přál, aby mohl udělat více.

Když se Severus zastavil u dveří do jejich komnat a připravoval se, že sejme ochrany, všiml si, že se Harry tře v kříži. „Cítíš se v pořádku, Harry?“

„Jen mě trochu bolí záda, pobolívají mě už celý den.“ Harry nad tím pokrčil rameny, jako kdyby jeho bolest nebyla důležitá a Severus věděl, že pro Harryho, aby přiznal, že nějakou má, musí být pěkně intenzivní. Usadil Harryho na pohovku, jakmile byli uvnitř, zvedl mu nohy podle Poppyiných příkazů. Severus byl přesvědčený, že ta žena má nějaký šestý smysl, co se týkalo Harryho blaha, a věděla by, kdyby se o něj Severus pořádně nestaral.

„Co je to za překvapení, Severusi?“ zeptal se Harry, trochu se mu zvedla nálada, když teď seděl.

„Počkej tady,“ řekl Severus, odešel do jejich ložnice a namířil si to přímo k šatníku. Harry se dobře nemohl ohnout díky svému stavu, takže bylo nepravděpodobné, že by byl schopný najít to, co Severus schoval na dno pod utajovacím kouzlem. Byla to kolébka, vyřezaná ze dřeva světle medové barvy, a Severusovi zabralo měsíce ji vyrobit. Mohlo by to být rychlejší, kdyby použil kouzla, ale bylo tradicí v kouzelnickém světě, že kolébka pro první dítě byla vyřezána otcem. Jedinou dekorací na dřevě bylo srdce v nohou kolébky, s místem, vynechaným pro jméno dítěte, které mu dají při slavnostním pojmenování.

Severus zakouzlil levitační kouzlo a vymanévroval kolébku ven z místnosti do obývacího pokoje; bylo to jako zvedat peříčko, stěží cítil váhu kolébky po celou dobu působení kouzla. Harry mu dal dárek - jeho plnou sílu; Severus byl tak překvapený, že jeho plná síla přišla, i když předtím nevykonaly obřad očištění. Prohledal všechny knihy, které našel a objevil jen, že rituál začal být oblíbeným během viktoriánské doby, kdy se kouzelnický svět poprvé začal velmi zajímat o linii čistokrevných; mysleli si, že obřad byl způsob, jak se ujistit, že se žádný sexuální kontakt nekonal mimo manželství, aby jejich rody mohly pokračovat bez toho, aby byly poskvrněny mudly nebo napůlčistokrevnými. Ve skutečnosti rituál nebyl vůbec potřebný a Severus se divil, o čem dalším obřad lhal, musel si on a Harry projít celou tou bolestí, aniž by si vzali lektvar proti bolesti, jen proto, že to říká nějaký obskurní viktoriánský text?

Severus šel za kolébkou do obývacího pokoje, úsměv mu odumřel na rtech, když uviděl Harryho, jak se ochromený hrůzou dívá na kolébku.

„Dej to pryč! Dej to pryč!“ kvílel Harry skoro hystericky. Severus nechal kolébku zmizet mávnutím hůlky, avšak Harry stále ztěžka dýchal, ale zdálo se, že se začíná uklidňovat, a panika ho zavede příliš daleko.

Severus si v ten okamžik poklekl vedle Harryho a chytil jeho ruce do svých. „Harry? Co se děje?“

„Kam si ji poslal?“ zeptal se Harry s pobledlou tváří.

„Do jednoho hradního skladu.“

„Dobře,“ Harry přikývl a viditelně se uvolnil. „Je krásná, Severusi, ale já ji nechci v našem bytě. Nechci pro dítě nic, než se narodí.“

„To je nějaký mudlovský zvyk, Harry?“

„Pokud vím, tak ne, já jen nechci pokoušet osud, Severusi. Vedle Dursleyových žil mladý pár, který čekal dítě, tehdy mi bylo šest nebo sedm let. Každý týden jim doručili něco nového; kočárek, postýlku, nábytek do dětského pokoje. P- Petunia říkala, že budou potrestáni za jejich aroganci a oni byli, Severusi. Dítě se narodilo mrtvé a Petunia se ještě týdny potom pásla na tom, jak věděla, že se to stane.“

„Ale, Harry, Poppy říkala, že s dítětem je všechno v pořádku.“

„Já vím, Severusi, ale prosím, jen mi v tom vyhov.“

Severus políbil Harryho, uchopil jeho tvář do dlaní, nepotřebovali nic říct, aby věděl, že Severus souhlasí. Bylo velmi snadné Harrymu vyhovět. Harry zaúpěl a odtáhl se z polibku; trvalo několik sekund, než si Severus uvědomil, že to bylo bolestí, ne potěšením.

„Harry?“

„Oh! Oh!“ lapal Harry po dechu v předklonu. O pár vteřin později se podíval ne Severuse, tvář zčervenalou rozpaky. „Severusi, právě mi praskla voda.“

„Seženu Poppy,“ řekl Severus a zašmátral po nádobě s letaxovým práškem na krbové římse.

O pár minut později vystoupila Poppy z krbu a pomohla Harrymu do ložnice. Harry chtěl přivést dítě v soukromí jejich bytu spíše než na ošetřovně, kam mohl přijít každý. Severus odešel do své laboratoře a sebral všechny lektvary, které uvařil pro příležitost tohoto porodu, pak se vrátil do ložnice a připravoval se na přivítání jejich dítěte do tohoto světa.

***

„Tlač, Harry! Tlač!“ naléhala Poppy a Harry se ze všech sil snažil ji poslechnout, opravdu se snažil. Nicméně byl strašně unavený a dokonce i udržení otevřených očí ho stálo námahu. Bolest z kontrakcí se zmírnila díky některému z manželových skvělých lektvarů se změněným složením tak, aby nemohli ublížit dítěti.

„Nemůžu! Nemůžu!“ vzlykal, opřel se zády o Severuse. Severus byl na posteli za ním, choval Harryho mezi svýma nohama, Harry seděl vzpřímeně opíraje se o svého manžela.

„Už to skoro bude, Harry, už to skoro bude. Pojď, teď, zvládneš to, můžeš, Harry. Už vidím hlavičku, ještě jednou pořádně zatlač, Harry, to je všechno. To zvládneš,“ říkala Poppy.

Severus odhrnul Harrymu z čela jeho zpocené vlasy.

„Chci spát,“ řekl Harry.

„Brzy, Harry, brzy,“ slíbil Severus. „Ale nechceš nejdřív vidět naši dceru?“

„Našeho syna,“ pronesl Harry a zaměřil se na poslední zatlačení. Kdyby neměl v sobě lektvar, Harry si byl jistý, že by to bylo nesnesitelné. Funěl a tlačil, tlačil ven dítě, zatímco Poppy klečela mezi jeho nohama.

O chvíli později Poppy držela křičící dítě ve svém náručí, slzy jí kanuly po tvářích. „Pánové, máte syna,“ usmála se na ně, pak její úsměv zakolísal, když další silná kontrakce proběhla Harrym.

Za necelou hodiny měli také dceru. Dvojčata.

***

„Připraven, Harry?“ zeptal se Severus, když si upravil svůj vlastní hábit v barvě půlnoční modři. Na Slavnostním pojmenování nebyla dovolena žádná černá, ale Harry měl dojem, že Severus nemá rád na sobě cokoliv příliš světlého. Nicméně tmavě modrá mu slušela a Harry si nemohl pomoci, ale natáhl se pro malý polibek.

Dvojčata se narodila před týdnem a Harry požádal léčitele Stebbinse, aby zvrátil kouzlo; byl zpátky klukem, ale to znamenalo, že nebude schopný kojit. Zezačátku byl poněkud smutný, když všechny ty knihy pokračovaly, jak je nejlepší začít a cítil se chvíli provinile, dokud mu Hermiona neřekla o mudlovské náhražce mléka, které bylo vytvořeno ze všech stejných složek jako mléko z prsu, takže jim oběma dal láhve. To znamenalo, že Severus mohl také pomoci častěji, než by nemohl, návštěvníci jejich bytu nacházeli Harryho a Severuse každého na jednom konci pohovky, dvojče na klíně a krmíce je z lahvičky.

„Miluji tě, Severusi,“ vzdychl Harry, když se odtáhl z polibku. „Schvaluješ ty jména, Severusi?“

„Nevymyslel bych žádné, které by lépe sedělo pro naše děti, Harry. Pojď, je čas jít.“

Harry přikývl, uhladil si lahvově zelený sametový hábit a odešel do obývacího pokoje, kde se bude konat Slavnostní pojmenování. Hermiona už brečela, ona a Ron půjdou dvojčatům za kmotry a každý už držel jedno dítě v náručí.

Artur Weasley vedl ceremoniál a Harry byl velmi potěšený, že na něj dorazili všichni. Byli tu všichni Weasleyovi, všichni Diggoryovi, Remus a Sirius, Poppy, Neville, Luna a celý Nebelvírský šestý ročník a pár mladších také. Byla to pěkná práce, jak Severus magicky rozšířil jejich komnaty, jinak by se sem všichni nebyli schopni vejít.

„Všechny vás tady zdravím, shromáždili jsme se zde, abychom přivítali nejnovější členy rodiny Snape-Potter. Harry, Severusi, koho jste vybrali jako opatrovníky vašich dětí?“

„Hermionu Jane Grangerovou a Ronalda Billiuse Weasleyho,“ řekl Harry se Severusem najednou.

„A jména, která darujete svým dětem?“

Severus se otočil na Harryho a usmál se na něj, jako kdyby tím říkal, pokračuj.

Harry se zhluboka nadechl.

„Naší dceři, darujeme jména Lily a Poppy.“ Jakmile Harry domluvil, ozval se malý částečný potlesk.

„Našemu synovi,“ řekl Severus, zmáčkl Harryho ruku a rozhlédl se po všech přítomných. „Darujeme jména Cedric a James.“

KONEC

11.05.12 13:14
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one