Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3169 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3018 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2983 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)

Ahojky,

tak tady máte nový překlad, povídka se jmenuje Could you love me?. Tak snad se vám bude líbit, jeho překladatelkou je Izmy R.I.P. Doufám, že to oceníte komentáři. Limit je 10. Hezké čtení.

Sirina.

***

Část první - Proč mě?

1. kapitola Kruté úmysly

Válka byla konečně u konce. Skončilo to dřív, než skutečně začalo. Stalo se to náhle a nečekaně.

Žádný slušný kouzelník v Británii nebyl v klidu, když se chlapec, který přežil, stal chlapcem, který porazil Toho - jehož - jméno - nesmíme - vyslovit, když bojoval s Temným pánem poté, co zaútočil na Bradavický expres na konci jeho pátého ročníku.

Lucius nebyl překvapený. I když byl Temný pán neobyčejně mocný kouzelník, měl mnoho charakterových vad, které ho dělali více zranitelného než spoustu jinak průměrných kouzelníků. Voldemort byl vždy příliš arogantní, sebejistý a nikdy neporozuměl lidské povaze.

Nebylo zveřejněno, co se skutečně stalo a jaké kouzlo Potter vlastně použil. Bez ohledu na to, jak neodbytná media a Ministr byli, "Mladý hrdina" nikdy nepromluvil. Brumbál to očividně věděl, samozřejmě, ale ta "stará liška", jak ho někteří přezdívali, nikdy netoužila vyzradit jeho tajemství.

Lucius si byl jistý, že Potter dostal Pána zla paradoxně něčím jednoduchým, jako je petrificus totalus nebo incarcerous - něco takového a pak použil nějaký druh zbraně, možná nechvalně známý meč? To byla jeho verze. Bývalý smrtijed odmítal uvěřit, že by ta Nebelvírská celebrita mohla zvládnout kletbu, která se nepromíjí. Možná tam byla nějaká propracovaná past nebo část připravil ředitel a právě Potter byl ten, kdo zasadil poslední úder. Bylo to možné, protože právě on Lucius Malfoy informoval Řád o nadcházejícím útoku.

Není překvapením, že nikdo neměl podezření, Lucius a špion. Skutečně, kouzelníkovi se moc nelíbilo být nazýván špionem. Znělo to, jako by byl tajně někde ve stínu, ale takovou věc on nedělal. Nebylo na tom nic ohavného a nechutného, zrada provedená půvabně s grácií Luciuse Malfoye. A lehce.

Pokud by jakýkoliv jiný Smrtijed prohlásil, že tento kouzelník změnil strany a přešel na Světlou stranu, sám Temný pán by na něj poslal Crucio a Lucius by se tomu smál v povzdálí se svými kolegy.

Nicméně to byla pravda, přinejmenším technicky.

Vlastně, Lucius nikdy neměnil strany, protože byl vždy jen jedné straně, na své vlastní. Přestože plnit příkazy Temného pána mu nebylo vždy moc po chuti, někdy to bylo nepříjemné, ale snesitelné, byly zde i jisté zisky.

Kouzelník přísahal věrnost Voldemortovi na začátku první války, kdy působil víc jako vlivný politik a méně jako šílený Temný kouzelník, který je posedlý temnou magií, svou vlastní nesmrtelností a dospívajícím chlapcem.

Byla to chyba. Lucius si brzy uvědomil, že jejich vůdce byl posedlý svou vlastní silou, pomstou a příliš ponořen do temné magie, která je mocná a účelná, ale může ublížit, když ji uživatel zneužívá; měl požitek z prolévání krve a násilí, jeho myšlenky zacházely příliš do extrému i na dědice Malfoyů a popravdě - Lord Voldemort se měnil v blázna.

Lucius byl velmi mladý a udělal chybu, ale nebyl hloupý, stačil si to včas uvědomit a naštěstí zůstal nedotčený z první války, tvrdil, že byl očarovaný Voldemortem. Navíc, Ministr mu s radostí uvěřil. Mělo to hodně co dočinění s jeho vlivem a úplatky. Kromě toho tam bylo dost lidí, kteří nechtěli vidět zničení jedné z nejstarších kouzelnických rodin, i když neměli osobně Luciuse rádi.

Když vyšlo najevo, že se Voldemort vrátil, Lucius nabídl své služby Brumbálovi. To znamenalo poskytovat informace Řádu za účelem svrhnutí maniaka. A udělal, co slíbil. Nic víc samozřejmě. Nehodlal podlézat Brumbálovi jako mnozí ostatní, on nebude měnit své způsoby, aby se komukoliv zavděčil.

Nicméně, to z něj udělalo něco jako kouzelnického hrdinu dneška. Lucius se postaral o to, aby služby jeho a Severuse Snapea byly proslaveny a aby dostali ocenění za všechnu pomoc, kterou učinili pro Brumbála, Harryho Pottera, Řád a kouzelnický svět celkově. Ačkoliv někteří říkají, že se za peníze všechno koupit nedá, tak cena Denního Věštce je ještě nižší než si myslí. Severus zuřil, jako obvykle se nestaral o veřejné mínění, ale někdy se člověk musel postarat o staré přátele a ignorovat následující slovní napadání.

Ne že by si nezasloužili uznání. Koneckonců oni riskovali své životy špehováním nejnebezpečnějšího kouzelníka ve Velké Británii. A dál. Krátce před porážkou Temného pána, to byl Lucius, kdo přesvědčil některé Smrtijedy, jako Crabbea, Goyla a Notta, aby se obrátili proti svému Mistrovi a zajistili, aby ti, kteří zůstali věrni druhé straně, byli znehybněni a dopraveni do Azkabanu.

Samozřejmě, že ještě mnoho kouzelníků bylo přesvědčeno, že si oba Zmijozelové zaslouží hnít ve vězení. Nicméně s tím nemohli nic dělat. Nebylo dost těch, kteří by měli skutečně zájem dělat vážné problémy, a zbytek davu měl velmi krátký rozsah působnosti.

Kdo se staral o Smrtijedy, kteří změnily strany a nepůsobily žádné naléhavé problémy, když Denní Věštec žvanil o Harry Potterovi. Vydávali jeden článek za druhým, popisovali jeho slavný život, přátele, oblíbené jídlo, možnosti střetnutí a školní známky, které nebyli nijak mimořádné - velmi průměrné, mimochodem.

Samozřejmě, uvažoval Lucius, ten spratek si musí myslet, že jeho postavení je dostatečné na to, aby mohl být líný. Nevěřil většině věcí, které Denní Věštec napsal, bohužel i fotografie Chlapce, který přežil, byly více než tři roky staré. Byli asi z doby, kdy Lucius viděl dítě naposledy. Navzdory jeho spolupráci s Brumbálem a jeho Řádem, Lucius Pottera moc neviděl; asi byl od něj chlapec držen dál záměrně. Lucius věděl, že mu nevěří úplně. Bylo to rozumné, opravdu.

Díky tajnému kouzlu, které chlapec používal, nebyl nikdo schopen pořídit jakoukoli jeho fotku. Příliš dobrý, ukázat se obyčejným lidem, nebo ne? Nebo to byla velice dobrá taktika, jak vzbudit zájem všech ještě víc. Nakonec to Luciuse Malfoye naštvalo.

Skutečnost, že Lucius neměl ponětí, jak spratek Potter nyní ve věku téměř šestnácti let vypadá, byla nepříjemná. Vzhled Harryho Pottera není tak důležitý, ale přesto, Lucius nechtěl být ženatý s někým ošklivým, i když to byl Chlapec - který - přežil, i kdyby to pomohlo. Ale pak uvažoval, nemohlo to být tak špatné - James Potter a chlapcova matka byli dobře vypadající lidé. To Lucius věděl, přece jen jejich fotografie byly rozmáznuté ve všech novinách, když Potter porazil Temného pána poprvé.

A vůbec, nebylo to tak důležité, pokud Potter byl ošklivý nebo neuvěřitelně krásný… Lucius se ožení s tím spratkem tak jako tak. Nikdo a nic ho nezastaví od nároku na hrdinu kouzelnického světa.

04.07.11 16:05
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one