Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3171 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3019 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2984 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)

Ahojky,

tak tady máte ode mě kapitolku k povídce Could you love me? Doufám, že to Izmy nekazím :-)

Prosím komentujte, limit je 10. Moc děkuji za komenty k minulé kapitolce, proto ji chci věnovat všem komentujícím- Nade, bacil, Kat, Saskya, Lucka, Lada, janča, keishatko, gleti, Blesk, Catrina a EnniAn.

Děkuji a přeji hezké čtení. S.

***

11.kapitola  Dobré nebo špatné zprávy?

Lucius se rozhodl, že by bylo lepší nechat chlapce jen na chvíli o samotě, nebo možná naopak, že potřebuje trochu víc času. Bylo to strašné. Kouzelník byl naštvaný a ztratil nervy, ale to není omluva, zašel příliš daleko.

„Pane Luciusi! Pane Luciusi!“

Chirpy se přemístila před Luciuse v jídelně, když snídal. Snažila se vymyslet nějaké řešení, nebo alespoň způsob, jak přiblížit k chlapci.

 „Ano, Chirpy," to nepříjemné malé stvoření nosící šátek nevidí tak zřejmou věc jako, že jsem zaměstnán?

„Mladý pán nejí! Mladý pán je nemocný! Mladý pán… se změnil…“ skřítek u konce šeptal a koulel očima, jako by právě řekl nějaké tajemství.

Když Lucius nic neřekl, protože se snažil rozhodnout, co udělat se svým vrtošivým manželem a zjistit, co se teď děje, skřítek pokračoval: „Mladý pán musí jíst hodně, hodně, hodně dobrého jídla. Doktor Toto musí vidět mladého pána!“

Ten vzteklý, neukázněný skřet… někdo by měl vymyslet lektvar na uklidnění těch přílišných nadšenců… Ten kluk nebyl nemocný. Jen tvrdohlavý…Pekelní psi, snězte si ho! Potter není první, jehož manželství bylo dohodnuté. Prostě se musí zmužit a čelit tomu…

Všechno, co opravdu potřebuje, je pořádný výprask!

Ale nějak si Lucius nebyl až tak jistý… ne, měl pravdu. Nebude se pokoušet přesvědčit sám sebe, jen proto, že se Potter rozhodl vyhlásit hladovku. Draco na něj tenhle trik zkoušel přinejmenším pětkrát a nikdy netrval déle než tři hodiny.

„Pan Harry vidět doktora! Musí vidět doktora!“ pokračoval skřítek.

„Chirpy, jdi. S Potterem to vyřídím, on není nemocný.“ řekl Lucius přísně.

„Chirpy je špatný skřítek (třesk) špatný skřítek,“ stvoření se začalo mlátit hlavou o podlahu. „Nedostal (třesk) panu Arrymu lékaře! (třesk) nedostal lékaře! Chirpy je špatný skřítek! (třesk)“

Lucius obrátil oči v sloup. Tenhle domácí skřítek je teatrální! Věděl moc dobře, že mají silné lebky a jsou extrémně snášenlivý k bolesti (pravděpodobně adaptace na staletí strávená s mrzutými čistokrevnými kouzelníky), a oni velmi často používali tohle sebeubližování, když od pánů něco chtěli.

Domácí skřítkové s nimi často manipulovali pro jejich vlastní dobro, aby byli jejich pánové šťastní, v bezpečí, zdraví, atd., atd., byla to prostě příroda. Skřítci udělali jejich pány závislé na jejich službách a myslí si o nich, že jsou to pošetilé děti, které je potřebují jako pečovatele, malí nevyzpytatelní mizerové…

Nicméně to funguje- ten hluk byl příšerný a Lucius by musel vypít celý kotel Veritaséra, aby někdy přiznal, že ani Malfoyové nechtějí vidět, jak se bijí hlavou o tvrdou mramorovou podlahu.

Lucius se vzdal a letaxem zavolal lékouzelníka.

Lucius seděl ve svém oblíbeném křesle v knihovně a listoval Studií o posledním vývoji kouzel, když Toto Tanabe přišel po prohlídce Harryho.

Starý muž vypadal neobvykle klidně, když klesl do křesla naproti Luciuse. Mladší kouzelník koutkem oka zahlédl, že si Toto pohrává s lemem svého žlutého hábitu. To znamenalo, že je něco v nepořádku. Lucius odvrátil oči od knihy.

„Ano?“ Zeptal se chladně.

„Už jsi někdy slyšel o ochraně osobních údajů pacienta,“ zeptal se lékař mrzutě.

„Chlapec je nezletilý, můj manžel, žije v mé domácnosti… potřebuješ, abych ti předložil povolení ze starostolce. Překovej toho Mrzimora uvnitř a buď rozumný. Pokud něco není v pořádku, tak to musím vědět.“ odsekl Lucius. Zatraceně, ten tvrdohlavý starý muž mohl drásat jeho nervy, kdyby chtěl.

Toto Tanabe podrážděně upřel pohled na dalšího kouzelníka v místnosti. Chtěl, aby toho chlapce, který už nebyl chlapcem, mohl přehnout přes koleno a pořádně mu nasekat.

„Špatně? Řekl jsi mi Luciusi, že chceš vědět, jestli něco není v pořádku. Jak se to vezme… já bych řekl, že je toho hodně špatně a je to tvoje chyba, mladíku!“  Lékouzelník byl jen kousek od toho poslat na něj nějaké kouzlo.

Lucius nikdy předtím neviděl jejich rodinného lékouzelníka takto ztratit nervy. A to bylo co říct, když tenhle člověk pracuje u Malfoyovích, kteří mají na všechno vždy svůj názor. Někdy Lucius proklínal Aurelia Malfoye za to, že najal Niuka Tanabe, prvního Tanabe, který byl před několika staletími u Malfoyovích.

Toto si pak povzdechl. Byl lékouzelník, ne Luciusův otec, a kdyby na něj poslal nějaké kouzlo způsobující vyrážku, pak by byl on tím, který by mu to musel vyléčit.

„Ano, musíte to vědět… Samozřejmě, že ano. Tak tedy:“ Toto si povzdechl.

„Stalo se něco, co je téměř nemožné…“ Povzdech…

„On je těhotný, Luciusi.“

Následovalo ohromující ticho, které zaplavilo prostornou knihovnu Malfoyů, která voněla dřevem, starými pergameny a kouřem z ohniště.

„To je nějaký špatný vtip?“ Zeptal se blondýn a pak se zadíval na asijského kouzelníka.

„Ne, to není. Niky bych nežertoval o něčem takovém. Harry Potter je gravidní.“ potvrdil Toto znovu, protože si uvědomil, že to ten člověk potřebuje slyšet znova. „Gratuluji.“

„Jak?“ vydechl hlasitě Lucius.

„Možná obvyklým způsobem? Víš, že je to vzácné, ale přesto se to někdy stává.“

„Nemůžu tomu uvěřit, jsi si jistý?“

„Velmi. Je mu teprve šestnáct.“ To byla jasná výčitka.

„Sakra,“Lucius si mnul spánky, cítil bolest hlavy, která se podobala té po nadměrném pití alkoholu. „Není to tak, že bych to udělal schválně! Oh, Merline…“ Lucius byl značně šokován.

„Já vím,“ povzdechl si Tanabe.

„Co to znamená? Já tím myslím, Harryho stav,“ zeptal se ostražitě Lucius, nevěděl nic moc o mužském těhotenství. Byli příliš vzácná a do značné míry mimo jeho okruh zájmů. Přirozeně nepočítal, že by se něco takového mohlo stát. Skoro zapomněl, že jě to možné. Kdysi četl článek v Denním věstci, asi tak pět roků zpátky, že se stalo něco neobvyklého a velmi radostného, kouzelník někde ve světě otěhotněl. Ale v kouzelnické Británii- nepamatoval si, kdy se tohle stalo naposledy.

„Jako obvykle-plod bude růst, a tak i Harryho břicho, je možné, že bude náladový, může mít zvláštní chutě, bude trpět únavou, závratěmi, ranní nevolností. Vlastně, už teď by se měly projevovat. Dítě poroste devět měsíců, to znamená, že Harryho termín bude někdy koncem března. Jedná se čistě o magické těhotenství. To znamená, že jeho tělo se příliš nezmění, nebude mít žádný z ženských reprodukčních orgánů. Harry není hermafrodit.“

„Existuje v něm něco jako magická bublina, která roste spolu s plodem, přitahuje magickou energii a výživu od Harryho, kompletně udržuje plod. Až bude dítě připraveno se narodit, já jej budu muset doslova řezat, když to řeknu bez obalu.  Je to absolutně bezpečné, pokud se to udělá včas. Potom ho zahojím. Nezůstanou žádné jizvy. Kojit samozřejmě také nebude moct.“

„Samozřejmě, že Harry potřebuje pořádně jíst, mít pohodlí a klid během těhotenství. Vzhledem k tomu, že je to magické těhotenství, dítě je velmi závislé na nositeli. A mimochodem, nezdá se, že by se ten chudáček cítil dobře, teď mám na mysli jeho duševní, ne fyzický stav.“ skončil doktor.

„Byl k tobě drzý?“ Zeptal se Lucius.

„Ne, právě naopak. Velmi poslušný… téměř apatický.“ usmál se smutně Tanabe. Myslel si, že je Harry sladký chlapec, kterému zřejmě chyběla škola a jeho přátelé. Nicméně Toto věděl, že nemělo smysl zkoušet Luciusovi domlouvat.

„Odmítl znova jídlo… pak Chirpy navrhovala, abych tě zavolal… Říkal jsi m to? O těhotenství,“

„Ach, ano, Chirpy,“mluvil pomalu doktor. „Ona již pravděpodobně věděla o Harryho stavu… magie domácí skřítků, víš. A ne, já jsem to ještě Harrymu neřekl. On sám je ještě dítě… bude to pro něj obrovský šok.“

„Možná, že je Potter trochu mladý,“ souhlasil Lucius a Toto Tanabe si odfrknul.

„Jakkoli to je, stejně mu to musíme říct.“

„Ano. Měl bys to udělat ty, my mezi sebou nemáme teď právě nejlepší vztahy.“ povzdechl si unaveně blondýn.

Starý kouzelník se na něj tázavě podíval, ale rozhodl se, že teď nebude druhého kouzelníka obtěžovat s otázkami. Pravděpodobně měl Lucius pravdu. Bude lepší, když to Harrymu řekne on. „ Dobře, ale dělám to nerad.“

Lékouzelník Tanabe si nebyl jistý, jak vysvětlit Harryho reakci na ty zprávy. Z počátku se na něj mladý kouzelník podíval s vytřeštěnýma očima jako talířky, ale neřekl nic. Pak se zeptal ´jak´, Toto si všiml, že se jeho hlas třásl. A celou dobu jen poslouchal a díval se na ruce, které měl složené v klíně.

Když doktor řekl Harrymu vše, co věděl o mužském těhotenství, Harry jen zamumlal tiché „Děkuji.“, obrátil se k němu zády a přetáhl si přikrývku přes hlavu.

Toto si nebyl jistý, jestli Harry skutečně slyšel a pochopil vše, co řekl. Alespoň, že nezačal být hysterický nebo ještě něco horšího.

Ubohý chlapec asi bude potřebovat víc času, aby si na to zvyknul. Toto ho sám potřeboval.

Doktor Tanabe se vrátil do knihovny.

„Jak to vzal?“ chtěl Lucius netrpělivě vědět.

„Chlapec bude potřebovat víc času,“ povzdechl si lékouzelník. „ Dej mi kus pergamenu a brk, prosím, chci ti tu nechat nějaká doporučení pro tebe a domácí skřítky… tak, ano, potřebuje jíst. Potřebuje sílu. Vlastně, Harryho současná váha je právě teď skoro dostačující, když to srovnám s tou před třemi měsíci. Vidím, že začal lépe jíst… také vám pošlu nějaké vitamíny a další lektvary, které bude muset brát, budou dobré i pro dítě. Jakýkoliv nedostatek těla kouzelníka je vyrovnán pomocí magie, ale teď ji bude potřebovat dítě, takže si Harry nemůže dovolit být podvyživený nebo chudokrevný. Rozumíš tomu?“

Lucius přikývl.

„A jsou tu samozřejmě i jiné věci. Může dělat všechny druhy kouzel, kromě přemisťování, ale ještě na to ani nemá věk, takže by to neměl být problém… dále musí být opatrný, co se týká lektvarů. Žádné mnoholičné a přeměňovací lektvary.

„Existuje spousta kouzel, která by se na něm neměla provádět. Udělám ti seznam. Například  blábolící kouzlo nebo Silencio nevadí, ale ohromující kouzlo by bylo škodlivé.

„Aha, a magické přístroje, předměty a potraviny… v téhle oblasti jsou vždy něco nového. Některé z nich by mohly být škodlivé. Budeš muset poslat sovu na ministerstvo, ´Oddělení inspekce, Kontrola a osvědčení kouzelnického zboží´, aby ti poslali seznam zboží, které je nebezpečné pro těhotné čarodějky… (EHM)… Promiň, kouzelníky.“

Luciusovi se z toho už točila hlava.

„Samozřejmě- famfrpál nebo něco stejně nebezpečného je vyloučeno. Musí se také za každou cenu vyhnout ranám do břicha. Ovšem, navrhuji ti, aby sis něco načetl. Tvůj manžel bude potřebovat podporu, je příliš mladý. Není to pro něj snad, a to jak fyzicky, tak psychicky. Já vás navštívím alespoň jednou týdně, abych zkontroloval Harryho, a můžeš se mě pak ptát, pokud budeš mít nějaké otázky. Je něco, na co by ses chtěl zeptat už teď?“

„Možná později, až ze mě opadne to omráčení,“ zamumlal Lucius. Ve skutečnosti konečně pochopil, že bude mít další dítě. Pak si Lucius něco uvědomil: „Počkej! Vlastně mám jednu otázku. Co potrat?“

Toto Tanabe zmrzl na místě. Lékouzelník vytřeštil oči: „O… Co? Slyším dobře, Luciusi?“ Starší muž byl šokovaný a rozhodně to neskrýval.

„Dobře, ta otázka se dala očekávat, ne? Chlapec je příliš mladý a on pravděpodobně nechce mít dítě. Já už mám dědice, Draca. Nemusím mít dalšího. Kromě toho, nebyl by to čistokrevný kouzelník,“ vysvětlil Lucius Malfoy uvolněně. Krev ho vlastně nezajímala, ale mohla by to být považována za další bod.

„Ty jsi… Jak se opovažuješ se mě na to zeptat!“ vykřikl doktor Tanabe.

„Mluvíš tady o dítěti, jako kdyby to bylo… ne, nemám k tomu ani přirovnání! On si už uvědomuje okolí. Je to lidský tvor. Mladý kouzelník, pravděpodobně silný, vzhledem k jeho rodu. To je víc, než jen dědic! Jsi opravdu tak zaujatý, že bys zabil vlastní dítě! Já to ale neudělám. Budeš si muset najít někoho jiného.“

„Z tvého řečnění jsem pochopil, že je možné ukončit těhotenství, že? Neudělal bych takovou věc proti přání mého manžela, ale chci jen vědět, jaké jsou možnosti,“ Lucius předstíral, že neslyšel Totovo patetické kázání. Opravdu to neměl v úmyslu.

„Oh, dobře, to je pak štěstí. Podle toho, co jsem se doslechl o mladém panu Potterovy, vysoce pochybuji, že bude souhlasit se zabitím vlastního dítěte,“ řekl doktor nazlobeně a vydal se na Příčnou ulici, aby mohl udělat objednávku. Mladík bude potřebovat nějaké lektvary, aby se dostal přes tohle utrpení.

Pokračování: 2. část, 12. kapitola

 

30.12.11 12:18
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one