Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3169 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3018 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2983 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)

Ahojky,

tak tady máte ode mě další část k povídce Could you love me?Limit jste sice jěště nesplnili, ale mám dobrou náladu.

No chtěla bych kapitolku věnovat všem komentujícím: Ala, bacil, keishatko, Ella, Nade, Catrina, Sachmet, Lily, Lucka.

Limit je 10. Hezké čtení.

Sirina

***

3. část- NAPRAVENÍ

14. kapitola Něco ke čtení

Lucius seděl v knihovně a poslední hodinu rozjímal o složité situaci, když skřítek donesl balík pro Luciuse Malfoye, vysvětlujíce, že byl poslán sovou a je od pana Severuse Snapea. Lucius si ho převzal. Bylo to těžké, možná krabice, bylo to zabalené v přírodním hnědém papíru a ozdobeném několika měkkými modrými a růžovými bambulemi. Na balíku bylo razítko: Flourish & Blott's.

Plavovlasý kouzelník to kouzlem rozbalil a viděl, že tam byla hromada knih a malá karta s obrázkem dítěte, které si cucalo palec. Muž rozdělal kartu a přečetl si: „Pro tvůj výzkum.“ Lucius rozpoznal Severusův sotva čtivý pavoučí rukopis, který vypadal sofistikovaně a elegantně, ale ironicky bylo téměř nemožné ho přečíst, pokud s tím neměl člověk praxi. A, ovšem, rozpoznal jeho smysl pro humor, který mu šel na nervy. Kouzelník se téměř bál podívat na knihy.

Batole na kartě začalo plakat, Lucius si hodil do krbu a obrátil svou pozornost ke knihám.

Co čekat, když jste v očekávání

Jak přežít vaše těhotné čarodějky. Hormony jdoucí na nervy

Přehled mužských těhotenství v posledních tři sta letech

Jak krotit svůj vnitřní přízrak. Překonat výzvy omezeného života a stát se lepším manželem- zjevně urážka

Měl by Snapeovi na oplátku poslat “Jak dostat tyč z vaší zadnice“… která by se hodila do série knih- Jak neodradit každého, kde je natolik šílený, aby se vám snažil dostat pod hábit, který je velmi staromódní i pro kouzelnický svět.

Ochočte si svého malého lva. Co dělat, když je vaše dítě Nebelvír. Byla tam celá řada, jako tyhle, také: Jak rodit hady bez uštknutí.

Lucius si nebyl jistý, jestli mu tohle pomůže lépe porozumět Harrymu nebo naznačuje, že… Salazarovy kalhoty! Jeho druhý dědic by mohl být Nebelvír! Nenapadlo ho, že tahle možnost tu je…

 Jeden tisíc a dva způsoby, jak se dvořit Nebelvírovi

To bylo prostě směšné. Skvělé, právě se stal hrdým majitelem nejtrapnější sbírky knih, které Zmijozel může mít! Kdo napsal všechny ty nesmysly?

Kouzelníci, kteří milují kouzelníky: Radosti homosexuálního páru- Jaký to má smyls? Nepotřeboval tu knihu! Lucius ji otevřel, aby se podíval dovnitř… pro Pottera… vypadla z ní poznámka. O, ještě jeden dárek někde mezi narážkou a urážkou… dobře… Lucius knihu kouzlem přesunul doprava na polici.

 V knihovně Malfoyovích bylo hodně knih, jako je tahle. Zatímco Jeden tisíc a dva způsoby, jak se dvořit Nebelvírovi bylo považováno jako obtěžující a škodlivé pro mladé Malfoye, tak na kouzelnické Kamasutře nebylo nic špatného. Byla dostupná pro každého potomka Malfoye, jakmile uměl přikázat domácím skřítkům, aby mu knihu sundali z vrchní police.

Překvapivě poslední kniha byla Dohodnuté sňatky: Požehnání nebo prokletí? Od Sunshine Whitedove

Lucius se doslechl o americké k-… čarodějce, která byla ostudou v Kouzelnické Británii, protože byla autorkou mnoha skandálních knih, které navrhovaly zrovnoprávnění a modernizování kouzelnického společenství. Totiž opouštění jejich tradic.

To bylo odporné. Někteří kouzelničtí tradicionalisté dokonce chtěli její knihy zakázat. Proč mi Snape poslal něco takového! To nemohl myslet vážně. Tohle…. trolí blábolení… Položil knihu stranou.

Nicméně, po prolistování jiné knihy, mu zvědavost nedala. Lucius otevřel knihu a rozhodl se podívat na obsah knihy.

No, byl tady přehled zákonů týkajících se dohodnutých sňatků, kapitola o sjednaných manželství v minulosti, o psychických následcích, které zažívá kouzelník, co byl nucen do nechtěného manželství… Možná by to mohlo být nakonec i užitečné… někdy lze najít užitečné informace na neobvyklých místech.

Lucius už žil dost dlouho, aby se něco naučil. Žádnou znalostí by nemělo být opovrhováno. Žádnou znalostí by se nemělo pohrdat. Zvlášť ne takovou, o které nikdo nepředpokládá, že ji máte. Dá vám to výhodu.

 Nemusel souhlasit s tou Whitedove, ale může se prostě jen informovat o jiných názorech.

Ta sbírka knih byla vskutku velmi Snapeovský dárek- buď hodný kluk a projdi si to.

Zdálo se, že po tom incidentu se čtením myšlenek, se Snape obával o blaho Harryho Pottera. Lucius se ušklíbl-musel být opatrný. Nebyl by dobrý nápad si to rozházet u Mistra lektvarů, neboť ovládá své řemeslo velmi dobře, přesně jako Severus. Následky by mohly být nepříjemné. I když ten muž byl Luciusův přítel, tak byl v první řadě hlavně Zmijozel.

Harry ležel na posteli, ruce měl pevně omotané kolem jeho těla, jako kdyby se pokoušel zabránit tomu, aby se rozpadl. Nicméně to nepomohlo, Harry měl pocit, že on, ale i svět kolem něj se rozpadl na kousky.

 Tolik se toho stalo. Za prvé, byl nucen čelit Voldemortovi a málem vyhodil do vzduchu víc než jen temného kouzelníka. To ale asi nebylo dost, byl nucen do manželství a teď… sladký Merline… dítě.

Harry tomu skoro ani nemohl uvěřit… skutečně, v něm žije dítě!

Ta zpráva byla tak šokující, že se jim podařilo otřást chlapcem, i v jeho zoufalém stavu, do kterého sklouzl. Nebo to možná zapříčinily lektvary. Nebyl žádný začátečník s braním lektvarů na úpravu nálady. On na nich prakticky přežíval asi týden po poslední konfrontaci s Voldemortem.

A pak si přijde Lucius Malfoy, sedí ne jedné straně postele a zní tak zdeptaně a upřímně…

Harry nečekal nic podobného od muže. Nikdy. Ležel tam, děsil se další rány, která k Harryho nesmírné úlevě nepřišla. Chlapci se tam ulevilo. Byl tak vyděšený…

Myslel to vážně, všechno co Lucius Malfoy říkal….?

To byly… slzy pálily v zelených očích. Nikdo… Nikdo nikdy s ním nemluvil tak jako… nikdo. Ne s tolika slovy. A ze všech lidí to byl Lucius Malfoy… Možná, že byl znova naivní a hloupý a Malfoy zase od něj něco chtěl.

Ale zněl tak upřímně a hladil mu rameno… a mluvil o dítěti a rodině, a že bude dobrým otce pro dítě.

Chlapec měl strach, hrůzu… ale Lucius řekl, že mu ublížil, a je mu to líto… a to vypadalo, jako se chystal starat o dítě.

Mohla to být pravda. Možná, že Malfoy skutečně netušil, že Harryho zranil. Chlapec si nebyl jistý, přesto, omluvy byly pěkné a všechno, ale on už byl stejně zraněný. Nebylo to příliš pozdě?

Malfoy prohlásil, že si Harry mohl vybrat, co dělat se svým životem a co se chtěl, jen se musel zeptat…

Harry se posadil, přitáhl si nohy k hrudi a ovinul ruce kolem nohou. Pak jeho oči padly na úhledně zabalený balíček, který byl položený na posteli vedle něj. Čokoláda?

Když o tom Harry přemýšlel, nikdy nedostal, co chtěl, a tak se už dávno přestal ptát. Teď se předpokládalo, že by měl věřit, že Lucius Malfoy by mu ty věci mohl dát? Harry ani nevím, po čem touží. Ne, to není tak docela pravda… Vždycky chtěl mít své rodiče zpět, rodinu.

Ale to bylo něco nemožného. Rodiče. Místo toho, se Harry sám stane rodičem.

Bylo to všechno tak zasraně špatně!

To znamenalo, že měl být s Luciusem Malfoyem a dítětem rodina, i když si Harry nebyl jistý, jestli to chce. Druhý muž mu řekl, že chce Harryho a dítě, že se o ně postará.

To nebylo o Luciusových slovech. To byla jeho upřímnost a lítost, která otřásla mladíkem.

Harry stejně neměl pocit, že má moc na výběr. Teď s dítětem na cestě potřeboval někoho, kdo by se o něj staral. Ne, někoho, kdo by se o ně staral, opravil se. Chlapec nemohl jen tak odejít, vrátit se do školy nebo jít k Weasleyovím a předstírat, že se nic nezměnilo. Ne, pokud bude mít dítě. Luciusovo dítě.

Čokoláda byla ta nejlepší, kterou kdy ochutnal.

„Hloupý, ovlivnitelný Nebelvír,“ zasténal Harry žvýkaje pochoutku.

20.01.12 15:49
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one