Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3169 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3018 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2983 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)

Ahojky,

tak tady máte kapitolku k povídce Could you love me?

Ráda bych poděkovala za všechny komentáře, které potěšily a popoháněly v práci, ráda bych ji věnovala komentujícím-Snarrynka, em, Abigail, abigail.Snape, kali, keishatko, Ella, Catrina, Lucka a Nade. Díky patří i betě- Hoshi.

Další kapitola je na Izmy a věřím, že ji budou vaše komentáře popohánět :-)

Hezké čtení. Sirina.

***

26. kapitola Perfektní den nebo ne

Harry věděl, že když se vracel do hradu, tak se usmíval jako idiot.

Ron a Hermiona seděli v chlapeckém pokoji na posteli rusovlasého chlapce, nikdo jiný se z vesnice ještě nevrátil.

„Ahoj, Rone, Hermiono!“ Harry se zářivě usmál na své přátele.

„Harrrry…“ zaúpěl Ron.

„Co?“ chlapec vypadal zaskočeně.

„Jsi moc šťastný,“ vysvětlila Hermiona aniž by zvedla pohled od knihy, kterou četla – Velké čarodějky minulého století.

 

„A?“ Harry trochu nechápal, o co jde.

„Měl jsi schůzku s Luciusem Malfoyem a pak se z ní vrátíš s tak obrovským úsměvem, je to strašidelné, kámo,“ vysvětlil s grimasou Ron.

Harry pokrčil rameny a stále se usmíval: „Promiň.“ Nicméně chlapec vůbec nevypadal, že by mu to bylo líto. Lehl si na postel, která bývala jeho, když tu ještě spával s ostatními chlapci a s líným zívnutím se protáhl.

„Měl jsem se dobře,“ povzdechl si a bezmyšlenkovitě si třel své bříško - přesně tam nedávno byla ruka jeho manžela.

„Žádné detaily, prosím,“ bručel Ron.

To další dva Nebelvíry rozesmálo.

Hermiona šla k Harrymu a posadila se na postel k chlapci.

„Víš,“ začala hloubavě. „Jestli u tebe dokáže vyvolat úsměv, jako je tenhle… nemůže mi vadit.“ Hermiona natáhla ruku a odhrnula Harrymu vlasy z čela.

„Děkuju, Herm,“ zašeptal Harry. Zavřel oči, ale na rtech mu pořád pohrával úsměv.

Později ten večer Ron probudil Harryho. Jako každou sobotu měl schůzku s profesorem Rasputinem. Harry uvnitř zanaříkal.

Profesor jako takový mu nevadil. No alespoň už ne teď, ten byl v pořádku tak dlouho, dokud ignoroval jeho způsoby, které byly poněkud zvláštní. Harry už mu odpustil ten polibek na ruku, který si vysloužil od profesora OPČM při prvním setkání. Zřejmě to byl žert. Harry usoudil, že jeho a Rasputinův smyls pro humor je dost rozdílný.

Profesorovy vtípky z něj nedělaly špatného člověka.

Ale jen proto, že není pravda, že by Harry nesnášel Rasputina, to znamená, že s ním chtěl Harry mluvit. Den byl tak dokonalý, a Harry si to nechtěl něčím pokazit. Kdyby šel už spát, tak by se nic nemohlo stát a on by tak mohl uzavřít svůj perfektní den. To dávalo smysl, ne?

Nicméně i přes jeho nechuť už po půl hodině seděl Harry na gauči vedle profesora Rasputina.

„Jaký jsi měl den?“

„Nudný,“ lhal Harry a snažil se vypadat nešťastně.

„Proč?“

Harry se rozhodl, že pokud chtějí, aby mluvil s psychiatrem, pak to mohl použít jako šanci si na ně postěžovat: „Nesměl jsem jít do Prasinek, pod záminkou, že by to bylo příliš nebezpečné. Nebylo to nic víc, než hloupá výmluva, protože si mysleli, že bych se tam sešel s Luciusem.“

„Musí to být zklamání, že se lidé k tobě takto chovají,“ podíval se na chlapce smutně Rasputin.

„To si neumíte ani představit,“ povzdechl si Harry. „Zbavil jsem je Voldemorta a oni si myslí, že je pro mě v Prasinkách nebezpečno. V jednu chvíli ode mě očekávají tolik, ale později se ke mně chovají jako k hloupému dítěti…“

„Lidé jsou k tobě nespravedliví,“ Rasputin položil chlapci ruku na rameno. „Je mi to líto.“

Harry se na něj překvapeně podíval. „Neměl byste mi říkat co… je se mnou špatně? Já tím myslím to, co si myslí Weasleyovi a McGonagallová a Remus, oni jsou jedni z těch, co mě sem přivedli, abych s vámi mluvil.“

Starší kouzelník se usmál. Natáhl se a chytl Harryho za ruku. „Můj drahý Harry, já jsem profesionál a dělat to, je neetické. Nejsem tady, abych tě o něčem přesvědčoval. Jsem tady, abych ti pomohl vyřešit nějaké tvé problémy, pochopit některé věci o tobě a tvém životě. To je vše. Jen proto, že jsem byl požádán, abych s tebou mluvil, neznamená, že se budu snažit s tebou manipulovat.“

Harry přikývl. A usmál se. Alespoň někdo byl na jeho straně. Bylo dobré to vědět.

Harry odešel z Rasputinovy kanceláře v dobré náladě. Jeho den byl zatím skvělý. Usmál se a okamžitě si za to vynadal. Musel trochu tlumit ten svůj šíleně rozšklebený úsměv a přestat se chovat jako blázen. V opačném případě by si toho někdo mohl všimnout, divil by se a mluvil by o tom.

Harry nešel, on skoro letěl chodbou, když zahnul za roh a vrazil do Draca Malfoye. Když si Harry uvědomil, kdo mu blokuje cestu, věděl, že jeho hezký den bude zničený.

Nebelvír se snažil něco z toho ještě zachránit. „Prosím, ustup stranou, Malfoyi.“

Blondýn se jen ušklíbl. „Nejsi šťastný, že mě vidíš, ´nevlastní tatínku´?“

Harry se zašklebil. „Já nejsem tvůj … fuj, už mi tak nikdy neříkej. To je, to je prostě špatné… nechutné.“

„Ano, máš pravdu, je to nechutné. Můj otec udělal chybu, když si vzal někoho, jako jsi ty,“ souhlasil blondýn, při tom si prohlížel tmavovlasého chlapce, jako kdyby byl jedním z červů, které občas používali v lektvarech.

„A víš co dalšího je odporné? Skutečnost, že jsi právě vyšel z Rasputinova kabinetu s úsměvem, jako kdyby tě právě důkladně ošukal!“

Harry otevřel pusu, aby něco řekl, ale nebyl schopen žádného slova. Nemohl uvěřit vlastním uším. Malfoy nakonec přišel o rozum, bylo to víc než zřejmé. Pak zavrtěl hlavou.

„Ty ses zbláznil, je to můj profesor a já jsem ženatý a já… ustup, Malfoyi, nebudu tyhle nesmysly poslouchat!“

„To se pleteš!“ Draco se zlomyslně ušklíbl a vytáhl hůlku. „Myslíš si, že jsem si nevšiml, jak se na tebe dívá?“ Blondýn mířil hůlkou Harrymu na krk. „Když si pomyslím, že jsem k tobě jednou cítil i lítost za to, co jsem ti řekl a hájil jsem tě před svým otcem! Nejsi nic jiného než, špinavá coura!“

Tmavovlasý chlapec nechápal, kde přišel na všechny ty nesmysly. „To je jen… to není pravda!“

„Tak co jsi dělal v jeho kabinetě tak pozdě?“ požadoval vědět Draco. Byl neuvěřitelně naštvaný.

„Do toho ti nic není,“ prskal Harry a snažil se odtlačit blondýna.

Draco zvedl hůlku. Už toho bylo dost. K čertu s následky. Chystal se mu udělat pěkný monokl.

 „Ne! Malfoyi, přestaň!“ Ten strach v Harryho hlase byl evidentní. Kam jen dal svoji hůlku… Merline!, nemohl si dovolit, aby ho Draco proklel.

„No, dobře, dobře,“ Draco měl škodolibou radost. „Potter mě naléhavě žádá, abych ho neproklel. Všechno to šukání z tebe udělalo dívku? Ale víš co? I když se mi líbí tvoje žebrání, je mi to jedno!“ Blonďatý kouzelník namířil hůlkou na kouzelníka a na špičce jazyka už měl kouzlo.

„Prosím tě, nedělej to,“ Harrymu najednou do očí vhrkly slzy, jak tam stál s rukama na břiše. Draco se jen ušklíbl.

„Malfoyi, ne, prosím, jsem těhotný!“ vykřikl nakonec Harry a klesl na kolena, slzy mu volně stékaly po tvářích.“ Ty… ty bys mohl to dítě zabít… nějakým…nějakým kouzlem … nebo zranit nebo zmrzačit… ach, bože,“ Harry si nemohl vzpomenout, kdy byl tak vystrašený.

„Co?“Malfoy strnul, jeho mozek nebyl schopný zpracovat Potterova slova.

„Jsem těhotný, ty kokote,“ zasténal Harry. „A právě teď jsi mohl zabít svého bratra nebo sestru.“

Harry byl příliš neopatrný, kdoví co za kouzla na něj Malfoy mohl použít. Věděl, že Zmijozelové mohou použít opravdu něco hrozného…

„To není možné,“ popíral blondýn.

„Přežít Avadu není možné,“ poznamenal ironicky chlapec otíraje si oči do jednoho z rukávů. Už se uklidnil, což nebylo překvapující, při všech jeho zdarech a nezdarech, které Harry zažíval v poslední době.

 „Kdo je otcem?“ Dracův hlas byl bezbarvý.

„To myslíš, kurva, vážně?“ Harry zíral na druhého chlapce. „ Opravdu máš tu drzost se ptát? Nevím, co to s tebou je a proč si myslíš, že jsem spal s naším profesorem, ale víš co? Je mi to jedno. Jsem těhotný, proboha! Nezajímá mě, jestli mi věříš nebo ne.“

Harry si nedokázal představit, jak by mohl mít s někým vztah, zatímco nosí dítě jiného muže. To bylo tak… bezbožné?

„Teď už chápu,“ vydechl blondýn.

Draco asi jen přemýšlel nahlas, ale přesto se Harry zeptal: „Co?“

„Snape mi nařídil, abych tě hlídal během lektvarů,“ odpověděl Draco. „Teď už chápu proč.“

„Výborně, Malfoyi,“ Harry se začal zvedat zpátky na nohy, najednou se cítil velmi unavený a slabý. „Můžu už jít?“ zeptal se podrážděně.

Draco jen ustoupil stranou, aniž by řekl jediné slovo. Dobře.

Harry viděl, že se Malfoy ještě stále nevzpamatoval z šoku. Ne každý den zjistíte, že váš školní rival nosí vašeho bratra nebo sestru. Ale nemohl se starat o toho zhýčkance. Blížil se zákaz vycházení a musel se vrátit do svého pokoje.

Potter už byl dávno pryč, ale Draco stále stál uprostřed chodby. Nemusel se starat o zákaz vycházení, protože blonďatý kouzelník byl tento rok jedním z prefektů. To ale nebyl důvod, proč nikam nespěchal. Pravdou bylo, že Draco byl příliš překvapený než aby se pohyboval.

Sakra!

Zamítl myšlenku, že by mu Potter lhal, kvůli nějaké komplikované zápletce nebo si na něco hrál, to bylo tak směšné. Potter na takové věci nebyl, neměl to v sobě. To však znamenalo jen jedno – mluví pravdu.

Zázračný chlapec je těhotný? Draco musel připustit, že Potter není příliš obyčejný člověk, ale těhotný? Potřeboval se napít. Něčeho velmi silného. To bylo fajn, že se mu právě podařilo si z Prasinek donést láhev vína.

Draco byl dost naštvaný, protože se Potter vrátil. Těch pár měsíců byly bez zlatého chlapce velmi hezké. Vládl škole, nejen Zmijozelu. Draco byl dost populární, každý se na něj díval a hovořil o něm. Ale jen do té doby, než se Potter vrátil. S chlapcem-který-zabil-vy-víte-koho se nedá soupeřit.

A Snape je najednou na straně Pottera. Dal Dracovi trest. No tak! Draco byl nejen Zmijozel, ale také Snapeův kmotřenec! A jeho otec už na Pottera nebyl dál naštvaný. To bylo zřejmé. Posílal tomu spratkovi skoro každý den dárky a Draco by vsadil svoje koště, že Potter dostával lepší dárky než on. To všechno Draca neuvěřitelně štvalo.

A pak tady byl Rasputin.

Draco měl toho muže rád od začátku. Vypadal dobře, byl pěkně oblečený, měl způsoby, byl vtipný a docela dobrý jako učitel. Do té doby, dokud se neobjevil Potter. Zmijozelovi se nelíbilo, jak Rasputin zacházel s manželem jeho otce. Všechna pozornost, úsměvy, doteky, které měly vypadat neúmyslně a nevinně.

Mohlo to zmást všechny, s výjimkou Draca. Věděl, na co se má zaměřit. Nebyl žádný svatoušek a byl dobrý ve flirtování, mladík měl velmi dobrou intuici na takové věci. Vycítil to, když měl někdo nemravné myšlenky. Možná to byl jeden z jeho zvláštních talentů. Draco Malfoy vždy hledal někoho nového, který by měl o něj zájem a s kým by mohl strávit nějaký čas na Astronomické věži.

Dal Potterovi varování, poprvé, kdy se mezi nimi téměř strhl boj. Draco to tak nemyslel, opravdu ne. On se jen rozhodl, že varuje stupidního Nebelvíra předem, aby něčemu mohl předejít a varovat ho… svým způsobem se snažil být důvtipný… byl to hloupý nápad. Nebelvíři neví nic o důvtipu.

Nicméně, Draco si myslel, že není proč se obávat příliš mnoha věcí, protože zřejmě Potter byl dost neznalý lidí kolem něj a netušil, kolik z nich se na něj dívá špatným způsobem nebo se pokouší o nějaké drobné kroky. On je jen odehnal a vklouzl zpět do svého světa, kterým se nechal unášet.

Draco si myslel, že Potter byl příliš nevinný, aby si všiml Rasputinových pokusů. Ale pak viděl chlapce vyjít z profesorova kabinetu. Draco si okamžitě myslel to nejhorší – že Potter podvádí jeho otce s tím zatraceným chlípníkem.

To ale zjevně nebyl tenhle případ. Cokoliv Potter dělal u profesora, nebyl to sex. Draco neměl soudit podle sebe, což bylo přesně to, co udělal.

Potter byl jiný, byl docela nevinný, když přišlo na vztahy, a Draco to věděl, protože jako soupeř zlatého chlapce, ho dost sledoval a znal o něm takové věci. Znal své nepřátele a vše kolem nich.

Potter nelhal o svém těhotenství. Draco si tím byl jistý. Takže to musela být pravda. Teď, když to věděl, tak si vzpomněl na všechny ty drobné detaily, důkazy. Stejně jako Weasley a Grangerová sledoval chlapce-který-přežil jako jestřáb, slyšel, že přestal hrát famfrpál, Snapeovo chování, Potter si mnul břicho velmi zvláštním a šetrným způsobem…

Dracovy rty se nedobrovolně zkroutily do úšklebku, když si vzpomněl na Potterovo klimbání na hodině Dějin čar a kouzel, něžně se díval do svého klína…U Morganiny spodničky! Když si Draco pomyslel, že Potter byl tak zatraceně dobře čitelný!

Pak se zašklebil. Bude mít bratra nebo sestru.

Nicméně. I když Potter neměl žádný zájem o Maxima Rasputina, tak to ještě neznamenalo, že Rasputin neměl žádný zájem o Pottera. Draco se rozhodl, že ode dneška bude muže sledovat. Měl z něj špatný pocit. Od této chvíle se musel starat o Pottera.

K čertu. Bude velkým bratrem. Konečně.

Půjde si otevřít tu láhev vína. Bude slavit. Život je skvělý.

 

20.07.12 20:46
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one