Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3169 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3018 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2983 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)

Ahojky,

tak tady máte ode mě kapitolku k povídce To love a Malfoy. Jo, psala mi Izmy, nemůže do března překládat, chcete abych se na Could you love me? mrkla, nebo mám překládat tuhle povídku?

Prosím komenty, limit je 8. Děkuji.

Přeji hezké čtení.

S.

***

12. kapitola

 Dobby při pohledu z Luciuse na Harryho nervózně přešlapoval sem a tam, pak se podíval dolů na lahev, kterou stále držel v ruce. Dobby slyšel žádost svého bývalého pána, ale nebyl si jistý, jestli ho má poslechnout nebo ne. Rozpláču se a budu se tahat za uši, pomyslel si. Ale ne, to ne. Pan Harry by byl pak naštvaný. Špatný, špatný Dobby, zklamal jsi mladého pána Harryho.

 „Dobby…“ varoval ho Lucius.

„Dobby, podej mi tu lahev.“ Požádal znova Lucius, začínal mít čím dál větší vztek.

Potom, když ho Dobby zase neposlechl, Lucius zařval: „Dobby, dej mi tu zatracenou lahev! Hned!“

Když Dobby odmítl, poté, co navázal oční kontakt s Harrym, který prudce zavrtěl hlavou, aby nedával Luciusovi tu láhev, rozhodl se, že se přemístí z místnosti. Nicméně, předtím než to mohl udělat, se Lucius k němu rychle přiblížil, chytl láhev a chtěl mu ji vytrhnout.

 „Dej mi tu láhev, ty bláznivý skřítku.“ Zařval Lucius a podařilo se mu rukou pevně chytit lahev, ale Dobby ji pořádně držel za druhý konec. Tak začalo bláznivé přetahování a boj o lahvičku s vitamíny.

„Luciusi…Dobby… Hned s tím přestaňte.“ Vykřikl Harry, který vše sledoval ze své pozice v posteli, zatímco oni se stále přetahovali o krabičku vitamínů, která se nebezpečně nacházela mezi nimi.

Nezdálo se, že by ho slyšeli. Lucius byl příliš zaneprázdněný proklínáním a Dobby vydával hrozně kňučící zvuky. Scéna před ním se odehrávala jako ve zpomaleném filmu, Harry s hrůzou fascinované sledoval, jak se láhev zlomila, a vitamíny se rozsypaly po celé podlaze ložnice.

„TEĎ JSI TO TEDA VYVEDL, TY IDIOTSKÝ SKŘÍTKU!“ Zařval Lucius na vystrašeného Dobbyho.

Harry se rychle vyškrábal z postele a klekl si na kole, aby mohl rychle posbírat všechny vitamíny, které se válely na podlaze. Lucius a Dobby stále šokovaně stáli a drželi v rukou polovinu lahvičky, zatímco na sebe zírali. Když Lucius viděl Harryho na zemi, dal si svou část lahve do kapsy jeho pláště.

„Harry, okamžitě vstaň. Nejsi zatracený domácí skřítek, ty hloupý kluku.“ Přikázal Lucius stoje nad ním.

„Dobby, pomoz mi.“ Prosil Harry.

S mávnutím ruky nechal Dobby zmizet všechny vitamíny, které se objevili v nové lahvi. Tu pak předal Harrymu.

„Děkuji ti, Dobby, můžeš jít.“ Odpověděl Harry stále ještě rozrušenému Dobbymu, který se rychle přemístil z místnosti.

„Tady, dovol mi, abych ti pomohl.“ Řekl Lucius, jemně vytáhl Harryho zpět na nohy a za ruku ho dovedl do postele.

Předtím, než tomu mohl Harry zabránit, Lucius mu vzal láhev z ruky a nasypal vitamíny do natažené dlaně. Nejdřív to zkoumal, teprve pak je podal i se sklenicí vody zpět Harrymu. Díval se, jak je Harry spolknul a pak se posadil na židli vedle postele.

„Chceš mi říct, co se děje?“ Zeptal se Harryho.

Harry se na něj podíval a řekl: „Luciusi, není tu nic v nepořádku, všechno je dobré. Jen se vším tím stresem a vzrušením s přípravami na své nové místo, jsem dostatečně nejedl a hrozně málo jsem toho naspal. To ni není, dobrou noc, půjdu spát a zítra to bude lepší.“

 „Na co jsou ty vitamíny?“ Ptal se Lucius ještě podezřele.

„Luciusi, to jsem běžné vitamíny, víš, téměř každý je dříve či později bere.“ odpověděl Harry.

„Už jsem předtím viděl takové vitamíny, ale nemůžu si vzpomenout kdy. Proč si je musíš brát? Byl jsi nemocný, máš nějakou chorobu?“ Tahal Lucius s Harryho odpovědi.

Rozhodl se, že potřebuje být taktní, proto mu Harry řekl: „Dobře, Luciusi. Pokud chceš opravdu znát pravdu, pak ano, cítil jsem se tak trochu sklesle, když jsem bydlel v Doupěti a musel jsem navštívit léčitele, který mi předepsal tyhle vitamíny. Je to jen doplněk stravy, doplňuje mi živiny, které v mém jídle chybí. Slibuji, že tohle je všechno. Jsem jinak naprosto zdravý a jen budu muset sledovat co jím a ujistit se, že mi nic nechybí. Nevím, jestli to víš, ale když jsem vyrůstal, byl jsem podvyživený a to přispělo k mým současným problémům.“

„Ano, já vím, jak ti špinaví mudlové s tebou zacházeli, když si byl dítě. Slyšel jsem všechny ty příběhy od Draca. Když přijel ze školy domů na prázdniny po prvním roce, řekl nám, jak jsi musel spát v přístěnku pod schody, doku ti nepřišel dopis z Bradavic. Později nám říkal, jak jsi hladověl a pracoval u nich jako domácí skřítek, abys u nich mohl vůbec zůstat. Nikdy jsem nepochopil, proč tě tam Brumbál přes tohle všechno posílal. Ach, ano, to bylo kvůli krevní ochraně tvé matky, která tě dokáže ochránit před lordem Voldemortem. Jak jsem na to mohl zapomenout, že. Nevadí, že tě nic nechránilo před tvými vlastními příbuznými.“ Vztekal se znechuceně Lucius.

Harry se posadil na posteli, díval se na něj s těma velkýma smaragdovýma očima a řekl: „Luciusi, to je už minulost, dávno jsem jim odpustil.“

„Vůbec ti nerozumím, Harry. Jak můžeš tak snadno odpustit všem těm, co tě zraňovali těmi nejhoršími způsoby a stále zůstat s tak čistým srdcem?“

Nečekaje odpověď na svou otázku se Lucius naklonil a opatrně si položil dlaň na polštář k Harryho tváři, pak tiše řekl: „Jsi pro mě záhadou, Harry Jamesi Potter, a těším se, že ji jednou vyřeším.“

Lucius pak vstal a beze slova rychle odešel z Harryho pokoje.

***

Poté, co byl Lucius zpět ve svém pokoji, si vysvlékl hábit, uslyšel řinčení skla na podlaze. Při pohledu dolů, uviděl tu polovinu lahve od vitamínů, kterou tam dal v Harryho pokoji a pak na ni už zapomněl.

 Sklonil se, aby ji zvednul, pozorně si ji prohlížel. Zůstal na ní potrhaný kousek štítku. Bylo tam něco ve smyslu, preatalí vimín edn kžé áo ro minko, co to sakra znamená? Pomyslel si.

Přemýšlel o tom, když do jeho místnosti vletěla sova s obálkou. Otevřel ji a zaklel, byl to dopis z ministerstva požadující, aby se hned vrátil na nouzové zasedání rady. Jeho přítomnost byla nutná a navíc musel Lucius s sebou vzít nějaké zápisy a návrhy na speciální projekt, který mu byl přidělen.

Došel ke svému stolu, do zásuvky položil rozbitou lahvičku, rozhodl se ten problém vyřešit později. Vzal si složku, která obsahovala jeho práci pro ministerstvo, pak přešel ke krbu a odletaxoval se na ministerstvo.

***

V té době už Harry tvrdě spal ve své posteli a zdál se mu velmi hezký sen, který zahrnoval jeho, Luciuse a jahody v čokoládě se šlehačkou. Nezaznamenal otevírání dveří a temnou postavu, která tiše vstoupila do jeho pokoje.

29.12.11 18:40
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one