Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3169 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3018 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2983 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)
Ahoj,

tak Sirina bohužel teď nemůže a já jsem nestihla více než půlku kapitoly k To love a Malfoy, takže vám dám aspoň tuto část. Snad vás potěší.

Adelaine

***

Kapitola 18

Zatímco madam Pomfreyová dále pokračovala a nechávala pracovat své kouzelnické dovednosti na Harrym, Luciusova bolest hlavy se zhoršovala. Posadil se do křesla a třel si spánky a potichu nadával. Zatracený Jonathan Chambers, jen ať počká, až se k němu dostanu. Zajímalo by mě, jestli se s ním už Severus vypořádal a co se tam dole dělo. Až se odsud dostanu, první, co udělám je, že rozflákám toho blázna na maděru. Merline, ta bolest hlavy mě zabíjí, musím požádat Poppy, aby mi na to něco dala. Lucius vzhlédl a podíval se přes místnost tam, kde ležel Potter na posteli za závěsy, které kolem nich zatáhla Poppy pro trochu soukromí.

Poppy byla za nimi a přezkoumávala své poznámky s výsledky testů. Na tváři se jí zračilo zamračení a házela pohledy sem a tam mezi nimi a Harrym. S mávnutím hůlky nechala běžet další testy a pak je srovnala s těmi, které již udělala. Dříve mu sundala hábit a oděvy a vyměnila jej za nemocniční oblečení. Pak to bylo, jako kdyby Poppyino podezření před ní zvedalo svůj důkaz. Když dokončila svá vyšetření, zakryla ho pokrývkou, pak rozevřela závěsy a přešla k Luciusovi.

Když se zastavila před Luciusem, zeptal se jí: „No, bude Potter žít nebo ne? Jaký je verdikt?“

Poppy se mu podívala do tváře a ledově odpověděla: „Oh, ano, rozhodně bude žít, ale nejdůležitější otázkou zůstává, kdy se vzbudí. Jak vidíte, Luciusi, zdá se, že náš nyní už bývalý mistr lektvarů dal Harrymu nějaký silný uspávací lektvar. Dala jsem mu proti němu lektvar, který mu pomůže ulehčit následky, ale právě teď je ve velmi hlubokém spánku, skoro takovém, jaký vyvolává koma. Mojí hlavní obavou je, jak je na tom přes svůj poněkud delikátní stav, o čemž jste, jak si jsem jistá, již zpraven.“

Lucius pozvedl své tenké obočí a odvětil: „Jak se obávám, nevím, o čem tu kruci mluvíte, jsem si jistý, že mě ráda zasvětíte.“

Náhle Poppy trklo uvědomění, on to neví, pomyslela si. Lucius doopravdy nemá ani ponětí, co udělal tomu ubohému chlapci. No, Harry musí mít osobní důvody, proč mu to neřekl a já nezradím pacientovo právo na soukromí.

Vrátily se jí profesionální způsoby, když se zklidnila a místo toho řekla: „Luciusi, my všichni víme o minulosti mezi vámi a Harrym. Nemyslím si, že je třeba zacházet do špinavých detailů. Jsem si jistá, že Harry bude ponížen už dostatečně, až se vzbudí a zjistí, že vy jste ten, kdo ho nesl celou cestu ze sklepení až na ošetřovnu.“

Lucius jí ani na vteřinu neuvěřil, ale nechtěl se v tomto bodě s ní hádat. Jeho bolest hlavy se zhoršovala a potřeboval, aby mu dala něco, co by ulevilo jeho bolesti.

„Podívejte, Poppy, teď když vím, že Potter bude v pořádku, musím se vrátit dolů k Severusovi. Naneštěstí mám příšernou bolest hlavy, která prostě nechce odejít a tak jsem se chtěl zeptat, zda byste mi nemohla na to něco dát.“

Podívala se na něj, a když uviděla, že mu není dobře, tak řekla: „Pojďte se mnou a já vás vyšetřím.“

Přešel k prázdné posteli, která byla hned za Harryho. Poppy mu řekla, aby se na ni položil a ani se nehnul. Poté, co ho vyšetřila, řekla, že se hned vrátí, ale musí si zajít do skladu se zásobami a udělat lektvar na tu jeho bolest hlavy, protože ho momentálně nemají skladem. Když odcházela, také kolem jeho postele zatáhla závěsy.

Lucius se pohodlně usadil a čekal na její návrat. K jeho hrůze o chvíli později Lucius zaslechl hlasy Weasleyových a té Grangerovic holky a věděl, že právě vešli na ošetřovnu zkontrolovat Potterovo blaho. Oh skvělé, pomyslel si, přesně to, co jsem potřeboval na moji bolavou hlavu.

„Poppy?... Dostali jsme tvoji zprávu a tak jsme tady podívat se na Harryho… Haló?“ zavolala Molly.

Lucius zaslechl kroky přicházející jeho směrem a velmi se mu ulevilo, že směřovaly přímo k Potterově posteli a ne jeho. Vypadalo to, že je Poppy upozornila, že Harry byl nalezen a je teď v její péči.

Hermiona k jeho posteli došla první: „Molly… Ronalde… Našla jsem Harryho, je tady, pojďte rychle.“

„Oh, chudáček drahý, vypadá tak bledě,“ vzkřikla Molly, shrnula mu vlasy z obličeje a pečlivě je zastrčila.

Lucius zaslechl odsunující se židle u Potterovy postele, natáhl se do polštářů a poslouchal. Kdo ví, pomyslel si, třeba se to nakonec ukáže jako zajímavé. Jak je poslouchal mluvit, zívl a zavřel oči. Slyšel ženy plakat a dva muže, kteří je uklidňovali.

„Bude v pořádku, Miono, neboj se… Harry je bojovník a tohle ho na dlouho nepoloží… Už si prošel daleko horším.“ Uklidňoval Ron svoji přítelkyni a položil jí paži kolem ramen.

Artur jim řekl: „Ron má pravdu, Molly a Hermiono, už jsme mluvili s Poppy a ta nám sdělila, že proti lektvar, který Harrymu podala, by brzy měl zabrat.“

Lucius se ušklíbl, nechal to Potterovi, aby mu celý jeho fanklub podlézal. Právě se chystal zdřímnout si, když ho další pronesená slova probrala natolik, že nadskočil a téměř spadl z postele.

„Myslíte si, že Chambers věděl, že je Harry těhotný?“ zeptal se Ron, „vsadím se, že jo a proto Harryho unesl… To by vysvětlovalo všechno… Držet Harryho jako rukojmí, dokud se trojčata nenarodí, pak by mohl vydírat Malfoye, aby mu zaplatil vysoké výkupné za to, že je dostane zpátky… Samozřejmě, nepočítal s tím, že Malfoy nesnáší Harryho podstatu a nebude chtít mít nic společného s ním nebo s dětmi… Pravděpodobně se bude dokonce pokoušet popřít, že ty děti jsou jeho a řekne, že chudák Harry spal s kdekým… Potom, co Harrymu udělal, si Malfoy zaslouží být v Azkabanu a má štěstí, že Harry proti němu nevznesl obvinění… Ten nafoukaný kretén.“

„Ronalde, to je ten nejsměšnější nápad, jaký jsi kdy měl,“ plísnila ho Hermiona.

„Ronalde Weasley, dej si pozor na jazyk,“ varovala ho Molly.

„Oh, podívejte, už přišla Poppy,“ poznamenal svůj objev Artur.

Poppy vešla do místnosti a všechny je pozdravila. Všichni začali šeptat a Lucius nezaslechl, co říkali. Po chvíli je slyšel rozloučit se s Potterem a řekli mu, že se vrátí později a odešli z oddělení na chodbu, aby si mohli s Poppy promluvit v soukromí.

Lucius byl ohromený, byl zuřivý, jak se ten spratek opovažuje to před ním tajit. Těhotný? Potter je těhotný a čekal jeho děti, trojčata, bude mít trojčata! Zabiju ho, ale až potom, co se děti narodí, ačkoliv si myslím, že na něj nejdřív použiju crucio. Ano. To zní jako dobrý nápad. Po všem tom napětí, vystavit mé dědice ohrožení a takto riskovat jejich životy.

Oh, Potter si to odskáče, o to se postarám. Jestli si myslí, že mu projde, když popře mé děti, pak zjistí, co se stane, když hraje takovouhle hru s Malfoyem. Až se probere, vezmu ho s sebou na Manor a děti se narodí tam. A až se narodí, vyhodím ho na ulici, kam patří, a nechám si mé děti. Nedovolím mu mít s nimi nic společného. To mu udělám. Oh, ano, Pottere, naučíš se tím těžkým způsobem neodepírat mi to, co je po právu mé.

Vstal z postele, rozhrnul závěs a přestěhoval se k místu, kde ležel Potter. Lucius stál a díval se dolů na jeho jemný obličej, nepoddajné hnízdo vlasů, dlouhé hedvábné řasy a drzý nosík, ústa jako růžové poupě růže a dlouhý štíhlý krk. Co to dělám? Nesnáším ho. Vůbec ho neshledávám atraktivním. Je vychrtlý malý zakrslík, který porazil Pána zla díky naprosto blbému štěstí ne díky mozku nebo svalům.

Lucius kolem nich zatáhl závěsy, takže Poppy nemohla vidět, co dělá. Pak z Pottera zvedl pokrývku a jeho oči zamířily přímo na břicho. Dobrý bože, bylo ohromné. Jak se mu podařilo to přede všemi skrývat? To mu musela pomáhat ta Grangerovic holka, on byl dost stupidní na to, aby sám vymyslel takovýhle plán. Lucius pozvedl paži a umístil svoji třesoucí se ruku na Potterovo vystouplé břicho. Aby cítil miminka, zavřel oči a posunoval prsty kolem, dokud neucítil bouli. S první otevřel oči a pokračoval ve zkoumání, dokud konečně nenašel všechny tři pahorky. Jeho vzrušení vzrostlo, když ucítil, jak se pohybují a koupou. To je zázrak, pomyslel si, zatracený zázrak.

„Pane Malfoyi, co si proboha myslíte, že děláte? Odstupte od té postele, hned!“ požadovala naštvaná madam Pomfreyová.

Nechal svou ruku přesně tam, kde byla, na ni zasyčel: „To neudělám, Poppy. Co vám dává právo přede mnou zatajovat takovouto informaci? To jste si nemyslela, že to nakonec zjistím? Čeho si Potter myslel, že může dosáhnout tím, že mi odepře mé děti? Dovoluji si vás ujistit, že se okamžitě poradím se svými právníky a budeme tuto situaci řešit.“

Poppy se zastavila, zírala na něj, nebyla zastrašená jeho výhružkami. Jejím hlavním zájmem právě teď byl Harry a jeho děti. Musím zůstat v klidu a vyřešit tuto situaci rozumným způsobem. Lucius Malfoy nebude vyhrožovat mně, ani mým pacientům.

„Luciusi, co tu k čertu děláš, odstup od Harryho hned, než tě prokleji,“ zavrčel Severus, jak přicházel k posteli a postavil se vedle Poppy.

 

31.01.12 00:49
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one