Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3169 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3018 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2983 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)
Ahojky,

tak tady máte další kapitolku k To love a Malfoy, snad se vám povídka začne líbit, protože já jsem si ji zamilovala. Ráda bych ji věnovala všem, kteří komentovali předchodí kapitolku- bacil, Lucka, Salazaret, Nelie, anneanne a Nade. Děkuji za komentíky.

Přeji hezké čtení a ráda bych chtěla vědět vaše názory na povídku. Limitem je 10.

Sirina

***

2. kapitola

/O měsíc později/

„Ronalde Weasley! Udělal bys lépe, kdyby sis pospíšil, nebo přijdeme všichni pozdě!“ křičel hlas Molly Weasleyové z kuchyně až do ložnice v třetím patře.

Ron a Harry byli v jejich ložnici a řešili finální úpravy na slavnostní ples ministerstva, který se konal tenhle večer. Ron trochu povyrostl, z hraní famfrpálu měl pěkné svaly a díky proslulým rudým vlasům rodiny Weasleyovi vypadal dost impozantně ve svém šedém hábitu.

„No kamaráde, je čas. Co kdybychom šli a vyřešili tohle fiasko? Čím dříve tam přijdeme, tím dřív můžeme. ” řekl Ron s povadlým úsměvem na tváři.

Harry se na něj usmál a naposledy si upravil svůj plášť. Jeho hábit byl černý se zeleným lemováním a perfektně seděl jeho malé štíhlé figuře výšky 5 stop 7 palců. Konečně se zbavil brýlí a kouzlem si nechal napravit zrak, takže jeho obličej zdůrazňovaly velké zelené oči ve tvaru mandlí a dlouhé husté černé řasy. Harry se snažil zkrotit jeho vzpurné černé vlasy, které zdědil po svém otci Jamesovi, byly ostříhané nakrátko a rámovaly mu obličej, ale stále trčely všemi směry a vypadaly jako rozevláté větrem.

„Stále bojuješ předem prohranou bitvu, kamaráde!“ smál se Ron.

„Radši pojďme, abychom se mohli setkat s Mionou a dalšími. Bude fajn vidět znovu Lenku a Nevilla, opravdu mi chyběli.“ řekl Harry.

Vyšli spolu z místnosti a sešli dolů do kuchyně, kde čekal zbytek Weasleyova klanu. Arthur a Molly, Bill a Fleur, Percy a George se uvítali. Molly přiběhla k Ronovi a úzkostlivě se snažila popravit Ronův hábit a pak zkrotit Harryho vlasy.

 „Pospěš si, Molly, musíme jít nebo přijdeme pozdě!“ volal Arthur na svou ženu.

„Dobře, Arthure drahý, vypadá to, že jsme všichni, tak tedy pojďme.“ odpověděla Molly nervózně.

Všichni přešli ke krbu, aby se mohli odletaxovat do ministerské haly. Nejprve šel Arthur a Molly, pak Fleur a Bill, dále Percy a George a nakonec Ron a Harry. Harry klopýtl a přistál by na podlaze, kdyby nebylo Rona, který ho chytil.                                                                                                                       

 “Opatrně, kamaráde!” smál se Ron.

„Díky za oporu, Rone, opravdu si toho cením.“ usmál se Harry zpátky na svého přítele.

Malá skupinka přešla na druhou stranu haly, aby se dostaly od krbů připojených k letaxové síti a Molly začala všechny oprašovat od sazí, ještě jim na poslední chvíli upravila šaty a vlasy.

 „Ano, dobře, vypadá to, že jsme připraveni, tak pojďme dovnitř. Oh, Arthure, není to krásné!“ vykřikla Molly úžasem, jak vešli do tanečního sálu.

Kouzelníci a čarodějky z celé Británie se účastnili dnešního večera. V pozadí byla slyšet hrát hudba, ale také se odevšad ozýval hovor a smích.

„Rone! Harry! Tady!” ozval se v tom všem zmatku hlas.

„Mamy, tati uvidíme se později, ano?“ zavolal Ron, jak s Harrym spěchal za Hermionou, Lenkou a Nevillem.

„Bavte se dobře, miláčci!“ volala na ně Molly, než zmizeli.

„Oh! Rone, Harry, obou vám to hrozně sluší! Stačí se na vás dva podívat!“vypískla radostně Hermiona a oba je objala a políbila.

Se stejným vypísknutím jí Ron odpověděl: „Hej, taky nevypadáš špatně, Mio.“

Hermiona vypadala krásně, stála před nimi ve světle modrých šatech, které zdůrazňovaly její hezkou postavu. Své husté vlasy měla vyčesané do drdolu, takže byl zdůrazněn elegantní štíhlý krk.

„Lenko, Neville, je skvělé vás zase vidět!“ Harry si potřásl s Nevillem rukou a Lenku líbl na tvář.

„Ahoj, Harry, jsem tak ráda, že jste se rozhodli přijít.“ řekla Lenka svým měkkým snivým hlasem.

„Ano, já také, málem jsem nepřišel, ale Ron mě přesvědčil, e by to mohlo být fajn.“ řekl Harry.

„Mohli bychom si najít společný stůl a později si třeba i zatančit.“ navrhla Hermiona.

Všichni vešli do tanečního sálu a rozhlíželi se hledajíce volný stůl. Všimli si jednoho v protějším rohu a rychle se k němu vydali dřív, než ho někdo jiný obsadí. Poté, co se posadili se, Harry s Nevillem rozhodli dojít pro trochu máslového ležáku, zatímco Ron zůstal s Miou a Lenkou a dělal jim společnost.

„Tak co tvoje hodiny bylinkářství v Bradavicích?“ ptal se Harry Nevilla.

Neville teď učil v Bradavicích, chodil s Lenkou a řekl Harrymu, že se ji chystá požádat o ruku.

 „Je to nejlepší věc, kterou jsem udělal, Harry! Všichni profesoři se mi snažili pomáhat, hlavně ředitel Snape.“ odpověděl Neville.

„Jsem za tebe tak rád, Neville! Ve skutečnosti se k tobě nejspíš brzo připojím. Jak určitě víš, v Bradavicích se uvolnilo místo profesora obrany proti černé magii a Severus se mě ptal, jestli bych o něj neměl zájem. Vážně o té nabídce uvažuji.“ svěřil se mu Harry.

„Teda, Harry! To by bylo skvělé! Mohli bychom spolu trávit víc času a konečně bych nebyl nejmladším bradavickým profesorem!“ Neville z toho byl nadšený.

Nakonec došli k baru a objednali pití. Zatímco čekali, opřel se Harry o bar a rozhlížel se po místnosti. Viděl mnoho tváří, hodně přátel a také bývalých nepřátel, jak jeho oči putovaly po místnosti, zavadily o další známou tvář, která se dívala přímo na něj. Sám Lord Lucius Malfoy.

Když se jeho oči setkaly s Malfoyovými, Harry mu hleděl směle zpříma do očí a trochu zčervenal, když si uvědomil, že ho Lucius s těma svýma šedýma chladnýma očima pitvá jako hmyz.

„Všechno v pořádku, Harry?“ vytrhl ho z přemýšlení Neville.

„Oh, ano, promiň, Neville, nech mě pomoci s tím.“ koktal nervózně Harry.

Harry vzal od Nevilla tři sklenice a zamířil k jejich stolu, kde Ron, Hermiona a Lenka čekali.  Ale před tím, než tam mohl dojít, mu zablokoval cestu Lucius Malfoy. Než si Harry uvědomil, co dělá, zastavil, zatímco Neville pokračoval na své cestě k ostatním.

Při pohledu do tváře Malfoye, se Harry zeptal: „Můžu vám s něčím pomoci, pane Malfoyi?“

Lucius na něj shlížel a pomalu chladným hlasem řekl: „Dobře, dobře, dobře, sám jedinečný Harry Potter, jaká náhoda, že jsem se tu s vámi takhle potkal.“

„Pane Malfoyi, mí přátelé na mě čekají, takže pokud se mnou nechce prodiskutovat něco důležitého, půjdu za nimi.“ řekl Harry a pokoušel se obejít Luciuse.

Harry cítil, jak ho chytil za rameno a málem upustil nápoje, které držel.

„Pomiňte, pane Pottere, zapomněl jsem na chování. Bude mi ctí, pokud přijmete mé pozvání k tanci s vámi.“ požádal Lucius trochu omráčeného Harryho.

Harry rozpačitě vzhlédl k Luciusovi zatímco se červena a zuřivě v duchu proklínal, že se mu třesou ruce.

Začal koktat: „Já… víte já… já nejsem velmi dobrý tanečník, víte. Já si nemyslím, že by to byl dobrý nápad. Já vám děkuji, budu o tom přemýšlet, ale…“

„Pane Pottere… Harry… nebuďte směšný. Ujišťuji vás, že jste výjimečný tanečník a budete v dobrých rukou… Budete mi muset věřit, že není žádný způsob, jak byste mě mohl ztrapnit, nebo sebe. ” řekl Lucius.

Uvolnil Harryho paži a řekl, „Nedělejte si starosti, Harry, najdu si vás, až přijde čas.“ a pak odešel, nechal Harryho sám uprostřed místnosti.

Počkejte, až o tomhle uslyší jeho přátelé, nebudou tomu věřit.

22.07.11 19:29
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one