Slash má svou krásu, ale ne každý ji vidí...

Kterou povídku máte nejradši?

Ars amatoria (3002 | 5%)
Could You Love Me? (3169 | 5%)
Dark gifts (3132 | 5%)
Duet (2978 | 5%)
Komplikace Blackových (3018 | 5%)
Lektvarová pomoc (2953 | 4%)
My bad daddy (2990 | 5%)
Odezvy (2935 | 4%)
Revenge (2922 | 4%)
Tajemství odhaleno (2984 | 5%)
To Love a Malfoy (2983 | 5%)
Turnaj (2983 | 5%)
Valentýn (2966 | 5%)
Vánoční dárek (2936 | 4%)
Vánoční zprávy (2920 | 4%)

Ahojky,

Nelie teď nemůže překládat. Naštěstí se mi Adelaine nabídla s pomocí překladů. Tahle kapitola k To love a Malfoy je její práce. Doufám, že jí to pořádně okomentujete, aby si tu spolupráci nerozmyslela :-)

Hezké čtení. Sirina

***

Kapitola 7

O dva měsíce později

Ron s Hermionou stáli v kuchyni v Doupěti a mluvili o Harrym. Stále ještě nezavedli téma na to, co se stalo mezi ním a Luciusem Malfoyem ten večer na ministerském bále. Harryho přátelé a jeho adoptivní rodina měli o něj velké obavy.

„Rone, nejspíš bych se měla pokusit znova o tom s Harrym promluvit! Myslím, že by se teď mohl svěřit jednomu z nás! Tolik se o něj bojím! Vím, že ještě stále truchlí pro Ginny a pro každého dalšího, koho jsme ztratili během války, ale tohle se mi zdá jiné! Zdá se být poněkud uzavřený a poslední dobou se chová hodně zvláštně,“ šeptala rozrušená Hermiona.

„Miono! My oba víme, jak tvrdohlavý Harry umí být! Taky se o něj bojím, ale nemůžeme ho do toho nutit. Harry ví, že jsme zkoušeli zavést řeč na to, co se stalo mezi ním a Luciusem Malfoyem. Byl velmi neústupný v tom, že ještě není připravený nám to říct. Musíme prostě věřit jeho úsudku ohledně tohohle tématu. Až bude připravený mluvit, tak tam oba budeme, abychom ho vyslechli a pomohli mu,“ odpověděl Ron.

„Oh, vím, že máš pravdu, Rone! Možná je dobře, že škola začíná příští týden. Jsem tak ráda, že Harry se rozhodl přijmout místo jako profesor Obrany protičerné magii v Bradavicích, které mu ředitel Snape nabídl. Je to pro něj ta nejlepší věc a něco, na co se opravdu těšil!“ prohlásila Hermiona.

„Budeme ho moct navštěvovat a o prázdninách může přijet k nám do Doupěte!“navrhl Ron.

„Harry by brzy měl sejít dolů, tak se můžeme spolu odletaxovat na Příčnou ulici a pořídit jeho materiál k výuce, pak skočíme do Bradavic navštívit Hagrida. Právě se vrátil z návštěvy u Madame Maxime a je dychtivý vědět, jak se Harrymu vede. Vážně se těším, až ho znovu uvidíme,“ řekla Hermiona a usmála se na Rona.

„Jo, jen se radši drž dál od Hagridových sirupových košíčků!“smál se Ron

***************************************
Harry byl v koupelně nahoře a zvracel. Bylo to už páté ráno v řadě,kdy se mu to stalo.

Nakonec si domluvil schůzku s léčitelem u Svatého Munga na konec týdne, aby zjistili, co s ním je.

Myslel si, že je to jen normální střevní chřipka, ale už to trvalo příliš dlouho. Harry to neřekl svým přátelům, protože je nechtěl znepokojovat. Věděl, že se dost bojí toho, co se stalo tu noc na ministerském plese, ale on o tom ještě nebyl připraven mluvit. Možná jednou bude, ale pro teď si to nechal pro sebe.

Předtím, než opustil koupelnu, se ještě podíval do zrcadla a pomyslel si, že jeho obličej a kůže je plnější a zdravější neždlouhou dobu předtím ale stále byl bledý, jak zvracel. Dokonce jsem i trochu přibral, usměvavě si pomyslel, to by mohlo potěšit Mionu a Molly.

Tak, hádám, že bych radši měl jít dolů, ať můžeme jít na Příčnou ulici a pořídit moje pomůcky. A až tam budeme, zaskočím do zmrzlinářství Floreana Fortescua a dám si extra velký pohár.

********************************************

Bradavice

„Luciusi!“ řekl Severus a postavil se za svým stolem v pracovně Albuse Brumbála, v které posledních pár minut vyřizoval papírování na nový školní rok. Obešel stůl a pozdravil Luciuse pevným stiskem ruky.

„Severusi, jak se máš?“ odvětil Lucius.

„Proč se neposadíš, já zatím zavolám jednoho zeškolních domácích skřítků, aby nám z kuchyně přinesl něco k jídlu.“

Poté co dojedli, se oba – Severus i Lucius uvolněně posadili před krb, usrkávali brandy.

„Luciusi, už je to dlouho, kde si byl celou tu dobu?“zeptal se Severus.

„Byl jsem v zahraničí na návštěvě u některých starých rodinných přátel a právě jsem se vrátil. Proč, bál jsi se, že mě zatkli a zavřeli do Azkabanu a tys o tom nevěděl?“ sarkasticky odpověděl Lucius.

„To není vtipný, Luciusi, měl bys považovat za štěstí,že Harry na tebe nepodal obžalobu! Dokonce si myslím, že ani přátelům ještěneřekl, co se stalo. Mohu tě ujistit, kdyby to řekl, neseděl bys teď se mnou v tomto pokoji!“ zkonstatoval vážně Severus.

„Severusi, nebuď směšný, to, co se stalo mezi mnou a panem Potterem, byl čistějen akt dobrovolného sexu, který se mi trochu vymkl z ruky. Mohu těujistit, že se to již nikdy znovu nestane! Je to něco, co bych rád zapomněl, že se to kdy stalo, jak, jsem si jistý, to udělal pan Potter,“ odpověděl Lucius.

„Mám to brát tak, že vy dva jste si ještě nezkřížili cestu od té noci?“ zajímal se Severus.

„Předpokládáš správně a, co se mě týče, tak to tak zůstane,“ reagoval Lucius.

„Potom se bojím, že ti musím říct špatné zprávy, můj drahý příteli, ale Harry přijal místo učitele Obrany proti černé magii, které jsem mu nabídnul. Takže, když jsi byl znovu dosazen do Školní rady Bradavic, pak se bojím, že vaše cesty se velmi pravděpodobně setkají,“ podotkl Severus.

Lucius neodpověděl na tuto novou informaci, jen tiše seděl v křesle dívaje se na Severuse.

***************************************

Trojice právě odcházela z Hagridovy chalupy, poté co u něj strávila tři poslední hodiny, a viděla, že se venku zatím setmělo. Užili si společný den na Příčné ulici a to jim připomnělo mnoho šťastných vzpomínek. Jak scházeli po vychozené stezce vedoucí k cestě, která je dovede do Prasinek, Harry je náhle zastavil.

„Oh, páni, málem jsem zapomněl, Severus po mně chtěl, abych mu tu zanechal kopii mého studijního plánu, aby si ji mohl projít ještěpřed začátkem školního roku,“ vzpomněl si Harry.

„Půjdeme s tebou, kámo!“ nabídl Ron

„Ne, to je v pořádku, lidi, nepotrvá mi to dlouho. Setkám se s vámi za chvíli u Tří košťat,“ řekl Harry.

Rozdělili se tedy s tím, že se setkají za necelou hodinu na společné večeři.

Harry vstoupil do Bradavic a prošel známými chodbami, dokud nedošel ke kamennému chrliči, který se Snape rozhodl zachovat na památku Albuse. Jak se na něj díval, usmíval se, myslel s láskou na všechna ta hesla, která používal předchozí ředitel.

Poté, co řekl heslo, které mu Severus dal, Harry vešel a chystal se nastoupit na točité schody, které by ho vynesly do ředitelových pokojů. Všiml si, že někdo jede dolů, tak tedy čekal, dokud ten někdo nevystoupí.

Nebylo tu moc světla v té malé komnatě. Harry nemohl rozeznat, kdo je ta osoba, tak místo, aby byl hrubý, si jen stoupl a díval se dolů na své nohy, jako kdyby nechtěl být chycen, jak zírá. Harry slyšel, kterak si ta neznámá osoba stoupla před něj a padl na něj rozlehlý stín. Překvapen, Harry zvedl oči a podíval se přímo do tváře posmívajícího se Luciuse Malfoye!

14.10.11 19:12
Sirina
V nebi je sice pěkné podnebí, ale v pekle lepší společnost. Proto slashi a jiným zvrhlostem zdar!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one